Amercom – Hercule Poirot DVD 28

S pořadovým číslem 28 přichází v pátek 8.1.2010 první ponovoroční DVD Hercule Poirot z vydavatelství Amercom s názvem Vražda Rodgera Ackroyda za 69,- Kč.

Slavný detektiv si užívá zaslouženého odpočinku v poklidném městečku King’s Abbot, ani tam však neunikne zločinu. Bohatý továrník Roger Ackroyd je zavražděn ve své pracovně a místní policie je natolik bezradná, že ze Scotland Yardu přijíždí vrchní inspektor Japp. Ten nakonec Poirota přesvědčí, aby mu znovu – jako za starých časů – pomohl složitý případ rozplést.

České znění je převzato z TV Prima, v hlavní roli je ale tentokrát Petr Kostka. A i v tomto filmu uvidíme několik lidiček, které jsme mohli vidět třeba ve Vraždách v Midsomeru… A ačkoliv je na obalu uveden formát obrazu 4:3 (viz. info níže), laickým okem usuzuji na 16:9.

Žánr: krimi/detektivní

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 1999

Délka:  99 minut

Původní název: The Murder of Roger Ackroyd

Režie: Andrew Grieve  

Produkce: Brian Eastman

Hudba: Christopher Gunning

Kamera: Chris O‘Dell

Hrají: David Suchet (Hercule Poirot), Philip Jackson (vrchní inspektor Japp), Oliver Ford Davies (doktor Sheppard), Malcolm Terris (Roger Ackroyd), Selina Cadell (Caroline Sheppard), Daisy Beaumont (Ursula Bourne), Flora Montgomery (Flora Ackroyd), Nigel Cooke (Geoffrey Raymond), Jamie Bamber (Ralph Paton), Roger Frost (Parker), Vivien Heilbron (paní Ackroydová), Gregor Truter (inspektor Davis) a další.

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, polsky (lektor)

Titulky: české, polské

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3