Amercom – Hercule Poirot DVD 34

S pořadovým číslem 34. z řady Hercule Poirot od vydavatelství Amercom za cenu 69,90 Kč vychází na apríla 1. dubna 2010 DVD s názvem Smrt na Nilu.

Na palubě výletního parníku se kromě Hercula Poirota po Nilu plaví i docela zajímavá a velmi nesourodá společnost. Líbánky zde tráví také bohatá Linnet Doylová, jež svého manžela Simona odlákala své nejlepší přítelkyni. Zhrzená Jacqueline ovšem mladý pár všude pronásleduje a posilněna několika skleničkami jednoho večera Simona postřelí. Stejným revolverem je pak zabita i Linnet, Jackie má však na kritickou dobu alibi. Navíc se ukazuje, že na Linnet mohli mít spadeno i další cestující…

Opět máme Jaromíra Medunu jako dabéra hlavního představitele. U tohoto příběhu máme navíc porovnání, Smrt na Nilu byla zpracována i s Peterem Ustinovem v osmdesátých letech.

Žánr: krimi/detektivní

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2004

Délka:  97 minut

Původní název: Death on the Nile

Režie: Andy Wilson  

Produkce: Margaret Mitchell

Hudba: Christopher Gunning

Kamera: Martin Fuhrer, BSC

Hrají: David Suchet (Hercule Poirot), James Fox (Race), Emma Malin (Jacqueline De Bellefort), JJ Feild (Simon Doyle), Emily Blunt (Linnet Ridgeway), Judy Parfitt (slečna Van Schuylerová), Daisy Donovan (Cornelia Robson), Barbara Flynn (paní Alertonová), Daniel Lapaine (Tim Allerton), David Soul (Andrew Pennington), Frances De La Tour (Salome Otterbourne), Zoe Telford (Rosalie Otterbourne), Alastair Mackenzie (Ferguson), Steve Pemberton (doktor Bessner) a další.

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, polsky (lektor)

Titulky: české, polské

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9