Vapet vás baví – Buddy míří na Západ

 

Čtvrteční Vapet se nás rozhodl pobavit další italskou westernovou komedií, a tak se 17. dubna 2008 dočkáme titulu Buddy míří na Západ, za obvyklých 38,- Kč. V hlavní roli Bud Spencer, tentokrát je jeho partnerem Amidou, herec původem z Maroka. Nejzajímavěji vypadá autor hudby. 

 

 

Buddy není doktor, i když jednou ranou vyléčí každého. Buddy míří na Západ a nic jej nezastaví. 

 

Dva psanci – „Doktor“ a indián Girolamo pomáhají bojovat utlačovaným vesničanům proti bandě pistolníků a zkorumpovanému šerifovi. Ti chtějí vyhnat místní obyvatele, neboť přímo pod vesnicí se nachází velké naleziště zlata. 

 

Bud možná vypadá jako doktor, ale doktor rozhodně není. To jen jeho indiánský kamarád Orlí oko přepadl vlak a ukradl jednomu doktorovi kufr, ve kterém prý má být největší poklad. Ale co je tohle za poklad? Jen samé lékařské knihy a nástroje. Jenže než se Bud naděje, celé město, do kterého právě společně s Orlím okem dorazil, si myslí, že Bud je doktor (má přece lékařský kufr) a hned mu zařídí ordinaci. Bud tu ale bude mít ještě jinou práci – musí město zbavit lupičské bandy, která řádí po celém okolí.  

 

Žánr: Komedie / Western

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 1981

Délka: 88 minut

Původní název: Occhio Alla Penna / Buddy Goes West

Světová premiéra: 6.3.1981 – Itálie

Režie: Michele Lupo

Scénář: Sergio Donati, Gene Luotto

Produkce: Claudio Mancini, Horst Wendlandt

Hudba: Ennio Morricone

Kamera: Franco Di Giacomo

Společnost: Alex Cinematografica

Natáčeno: Incir De Paolis, Řím, Lazio, Itálie / Poblado del Oeste, Tabernas, Almería, Andalucía, Španělsko / Tabernas, Almería, Andalucía, Španělsko

Hrají: Bud Spencer 31.10.1929 (Buddy), Amidou Ben Messaoud 1942 (Girolamo), Renato Scarpa 1.1.1939 (Logan), Piero Trometta ?? (Popsy), Carlo Reali 6.12.1930 (Sarto), Joe Bugner 13.3.1950 (šerif Bronson), Riccardo Pizzuti 1934 (Colorado Sim), Sara Franchetti ?? (Vedoca Gordon), Andrea Heuer 18.12.1958 (Romy Gordon), Marilda Donà ??, Pino Patti ?? 

 

Údaje o DVD: 

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 německy, česky  

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9

Bonus: ? trailery, film o filmu, záběry z natáčení, nepoužité scény, fotogalerie, filmografie tvůrců a herců