Popron – Sněženka a Růženka

Vánoční čas se nezadržitelně blíží a spolu s ním se začne zvolna, ale jistě proměňovat skladba titulů v nabídce. Popron se vrací k zaručenému repertoáru německých pohádek plných českých herců a v úterý 2. listopadu 2010 za 69,- Kč to bude Sněženka a Růženka. Klasická filmová pohádka s Pavlem Trávníčkem a Julií Jurištovou v hlavních rolích!

Sněženka (Julie Jurištová) a Růženka (Katrin Martin) jsou dvě sestry, které žijí společně s matkou v chaloupce na okraji lesa.

Uprostřed lesa stojí diamantový důl. Pracuje v něm starý trpaslík, který si hamižně všechno jeho bohatství schovává pro sebe.

Jednoho dne se Sněženka a Růženka vypraví na trh, kde se seznámí se dvěma pohlednými mládenci. Ve skutečnosti jsou to princové Michael (Pavel Trávníček) a Andreas (Bodo Wolf). Když se od dívek dozvědí o existenci dolu, rozhodnou se, že se tam vypraví.

O zlobě, která je tam stihne, a o lásce, která vše napraví, vám bude vyprávět filmová pohádka na motivy bratří Grimmů.

„Tato pohádka patří k těm, na které rád vzpomínám, protože to bylo v období, kdy se také točily Tři oříšky pro Popelku. Pan režisér Hartmann chtěl natočit stejně tak krásnou pohádku jako Tři oříšky a velmi mu na celém filmu záleželo. Byl to film natočený v německé produkci a k nám se moc nedostal, ale v Německu byl a je velmi oblíbený. Doufám, že i po 30 letech si v Česku získá své diváky a přeji jim, aby si v tom přívalu vánočních pohádek oblíbili právě tuto pohádku. Pro mě je to dnes už jen krásná vzpomínka.“

Pavel Trávníček

Žánr: Pohádka

Země původu: NDR

Rok vzniku: 1979

Délka: 67 minut

Původní název: Schneeweißchen und Rosenrot

Světová premiéra: 6. července 1979 – NDR

Režie: Siegfried Hartmann, Wolfgang Rennebarth

Námět: Jacob Grimm, Wilhelm Grimm

Scénář: Margot Beichler, Siegfried Hartmann

Produkce: Wolfgang Rennebarth

Hudba: Peter Gotthardt

Kamera: Siegfried Mogel

Střih: Renate Bade

Kostýmy: Dorit Gründel

Společnost: Deutsche Film – DEFA, Gruppe „Johannisthal“

Natáčeno: Quedlinburg, Saxony-Anhalt, NDR

Hrají: Julie Jurištová (Sněženka), Katrin Martin (Růženka), Pavel Trávníček (Michael), Bodo Wolf (Andreas), Hans-Peter Minetti (horský duch), Johannes Wieke (dědeček Matthias), Annemone Haase (matka), Hajo Mende (Klaus), Pedro Hebenstreit (medvěd), Helmut Schreiber (Bertram), Erich Löwel (Dietmar), Erik S. Klein (král), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL 4:3

Bonus: žádný