Codi – Flynn Carsen 3 – Jidášův kalich

Vypadá to, že vydavatelství Codi rezignovalo na obtýdenní vydávání řady Aha! Palace Pictures a v souladu s novými trendy oznámilo zatím na dva týdny vždy trojici „volných" titulů za zvýšenou cenu. Prvním z nich je v úterý 2. listopadu 2010 v klasické krabičce v převlečném rukávu za 99,- Kč film s mírně obměněným názvem proti dosavadnímu uvádění Flynn Carsen 3 – Jidášův kalich. Osudu neunikneš. A my tu máme po letech třetí pokračování televizních příhod neohroženého Knihovníka.

Knihovník Flynn Carsen získá v Anglii pro knihovnu vzácnou vázu, v níž je ukryt legendární Kámen mudrců, nejsilnější známý transmutační artefakt, který dokáže proměnit cokoli ve zlato. Ještě v sídle aukční firmy však musí o kámen svést bitvu s dalším zájemcem. Sice ho se zbraní v ruce ubrání, radost mu však pokazí zjištění, že ho kvůli pracovní zaneprázdněnosti opustila přítelkyně.

 

A to ještě netuší, že se zanedlouho zaplete do dalšího smrtelně nebezpečného dobrodružství. Skupina bývalých agentů KGB v rumunských Karpatech pod vedením Sergeje Kubička totiž hodlá vzkřísit slavného upíra Draculu a s jeho pomocí stvořit armádu zombie, kterou by použili k ovládnutí světa a obnovení Sovětského svazu. Upírovo tělo už mají, teď potřebují získat ještě Jidášův kalich, upírskou verzi svatého grálu, vytvořenou z třiceti stříbrňáků, které dostal Jidáš za zradu Ježíše, s jehož pomocí by Draculu mohli vzkřísit a ovládat.

 

Zatímco v Bukurešti unesou profesora Lazla, který je zřejmě největším světovým expertem na upíry a po kalichu pátrá už léta, a vydají se s ním do New Orleansu, kde by mohl být kalich ukryt, naštvaný Flynn po výtce nadřízených, že za vázu utratil víc, než měl, uvažuje, že už nechce být knihovníkem. Obětoval relikviím, které organizace střeží, příliš mnoho osobního života a nic z toho nemá. Nakonec souhlasí, že si to ještě rozmyslí, vezme si dovolenou a pod vlivem neobvyklého snu se vydá do New Orleans.

 

Tady se seznámí s barovou zpěvačkou Simone Renoirovou, která tvrdí, že se s ním spojila přes jeho sny. Dřív než mu stačí vysvětlit, o co jde, jsou napadeni Kubičkovými agenty. Flynnova dovolená se tak rázem mění v další nebezpečné dobrodružství i vášnivou romanci, protože mezi ním a Simone přeskočila jiskra.

Obrazovka z DVD 

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Než dobrodružství skončí, čeká Flynna nejedno překvapení. Ze Simone se vyklube upírka, která po staletí střeží artefakt, obsahující indicii cesty k úkrytu poháru, a současně nepřestává pátrat po upírovi, který z ní v roce 1603 udělal upírku. A profesor Lazlo, jehož práci Flynn už léta obdivuje, má také v záloze šokující odhalení…

Téměř 70 procent v zahraničí, domácí skóre jen 50: Pozitivní překvapení po druhém dílu. Ovšem jako vždy, laciné triky, nepovedené akční scény, herecké úlety, vykradení všech filmů, na které si vzpomenete,zase KGB, místo mozku má Knihovník celou wikipedii – a nádavkem alespoň kráska Stana Katic.

Žánr: Akční / Dobrodružný

Země původu: USA

Rok vzniku: 2008

Délka: 87 minut (1:26:28)

Původní název: The Librarian: The Curse of the Judas Chalice

Světová premiéria: 7. prosince 2008 – USA

Režie: Jonathan Frakes

Scénář: Marco Schnabel

Produkce: Dean Devlin, Phillip M. Goldfarb, Rachel Olschan, Kearie Peak, Marc Roskin, Noah Wyle

Hudba: Joseph LoDuca

Kamera: David Connell

Střih: David Siegel

Kostýmy: Luci Leary

Společnost: Electric Entertainment

Natáčeno: Baton Rouge, Louisiana, USA / Harahan, Louisiana, USA / New Orleans, Louisiana, USA

Hrají: Noah Wyle (Flynn Carsen), Bruce Davison (profesor Lazlo / Vlad), Stana Katic (Simone Renoirová), Bob Newhart (Judson), Jane Curtin (Charlene), Dikran Tulaine (Sergei Kubichek), Jason Douglas (Ivan), Beth Burvant (Katie), Joe Knezevich (Mason), David Born (dražitel), Joe Ross (pan Percy), John Curran (prodavač), Connor Hill (mladý Judson), Aimee Spring Fortier (studenka), Todd Voltz (student), Werner Richmond (Andrew), Armando Leduc (George), Sean Elliot (Frat Guy), Stephen David Calhoun (Nicolai), John Wilmont (Barber), Brandi Coleman (servírka), Earl Maddox (Cousin Horace), Ernie Williamson (bluesman), Ted Alderman (pracovník muzea), a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, 5.1 česky

Titulky: česky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 1,78:1)

Bonus: trailer, nabízíme