DVDcom – Zralé víno

S předběžným datem 7. listopadu 2010 by se na stáncích, do kterých distribuuje společnost DVDCom, měl objevit titul Zralé víno. Ale někde už byl k dispozici dříve a ještě dříve… K případné koupi by měl být za 59,- Kč.

Film Zralé víno je volným pokračováním komedie Bouřlivé víno natočené v roce 1976. Scénáristé s režisérem znovu na plátně oživili řadu postav z jihomoravských Pálavic, na nichž charakterizují rozličné postoje a přístupy k práci i k soukromému životu. Okolo historky s podvedeným podvodníkem se objevuje několik závažných problémů dotýkajících se tehdejší doby. Zásadní spor místopředsedy Janáka s předsedou sloučených družstev ing. Urbanem, právě jako satiricky laděné téma o nezákonných machinacích a úplatcích, mají bezesporu obecnou platnost.

 

Osobně mám nejraději třetí díl (ten, co už přehledově vyšel před týdnem), ale vynechat mezikus… :-)

Země původu: Československo

Rok vzniku: 1981

Délka: 91 minut

Režie: Václav Vorlíček

Námět a scénář: Jan Kozák, Miloš Macourek, Svatopluk Novotný, Václav Vorlíček

Dramaturgie: Václav Erben

Vedoucí produkce: Jiří Krejčí

Zástupce vedoucího výroby: Přemysl Pražský, Iva Šetková

Hudba: Karel Svoboda

Kamera: Emil Sirotek

Střih: Miroslav Hájek

Architekt: Oldřich Bosák

Kostýmy: Theodor Pištěk

Zvuk: František Fabián

Hrají: Vladimír Menšík (Janák), Božidara Turzonovová (Janáková), Iva Janžurová (Šmejkalová), Jiří Sovák (Semerád), Miloš Kopecký (Weber), Josef Větrovec (Chovanec), František Němec (ing. Urban), Josef Somr (Ovečka), František Filipovský (Maruštík), Otto Šimánek (Kyselý), Miroslav Zounar (Peterka), Renáta Doleželová (dr. Martincová), Václav Sloup (Kuna), Jan Kraus (Zezulák), Vítězslav Jandák (Zavřel), David Schneider (Karlík), Jiří Lábus (Kokoška), František Hanus (náměstek Plocek), Judita Ďurdiaková (Zavřelová), Marie Mottlová (Maruštíková), Libuše Jiskrová (sekretářka), Lubomír Kostelka (Řezníček), Ivana Andrlová (Lenka), Josef Stehlík (děda Skřivánek), Mnislav Hofman (děda Studénka), Jožka Stoklasa (děda Pitucha), Antonín Lebeda (Weiner), Zdeněk Kutil (klempíř), Vladimír Navrátil (truhlář, hostinský), Gabriela Hyrmanová, a další

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: české pro neslyšící

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3

Bonusy: Rozhovory (Václav Vorlíček 4:50, Jiří Lábus 3:27, Pavel Tausssig 8:09), Fotogalerie, Filmografie (Václav Vorlíček, Vladimír Menšík, Božidara Turzonovová, Iva Janžurová, Jiří Sovák, Miloš Kopecký, Josef Větrovec, František Němec)