Klepání na nebeskou bránu – edice FilmX

Jednou ze čtyř novinek oblíbené edice Film X je německý snímek Klepání na nebeskou bránu. K dostání bude od 24.4.2008 za cenu 99 Kč.

Nejúspěšnější německý snímek roku 1997 převzal název z písně Boba Dylana, kterou proslavil Jim Morrison a The Doors. Debutující režisér Thomas Jahn jej natočil s vydatnou podporou stále populárnějšího německého herce Tila Schweigera, jenž se na filmu pod1el jako jeden z hlavních představitelů, spoluscénárista a producent. Zábavný, divácky vděčný film, zřetelně inspirovaný Quentinem Tarantinem a dalšími kvalitními americkými tvůrci, překvapuje neotřelým využitím moderních filmových klišé, nápaditým černým humorem a originální symbiózou road movie, krimikomedie, gangsterky i melodramatu.

Klepání na nebeskou bránu
Originální název: Knockin‘ On Heaven’s Door

Žánr: akční, krimi, komedie, drama
Země původu: Německo, Nizozemí, Belgie
Rok vzniku: 1997
Délka: 87 min.

Scénář: Til Scheiger, Thomas Jahn
Hudba: Christian Neander, Franz Plasa, Jan Plewka
Kamera: Gero Steffen

Režie: Thomas Jahn
Hrají: Til Schweiger, Jan Josef Liefers, Thierry Van Werveke, Moritz Bleibtreu, Huub Stapel, Leonard Lansink, Ralph Herforth, Cornelia Froboess, Rutger Hauer, Hannes Jaenicke, Willi Thomczyk, Vladimir Weigel, Christine Paul, Jenny Elvers, Corinna Harfouch, Markus Knüfken, Hark Bohm, Muriel Baumeister, Tobias Schenke, Tyron Ricketts, Thomas Jahn, Bernd Eichinger Florian Fitz

Martin Brest a Rudi Wurlitzer se setkávají v městské nemocnici. Diagnáza: oba mají rakovinu v pokročilé fázi Prognóza: Počítá se každý den. Ale ani to je nezastaví, aby mohli v těch několika dnech žít mnohem intenzivněji a vášnivěji, než většina lidí po celý svůj život.

Rudi nikdy nevidél oceán. Martin sí v tu chvíli dal za úkol ho tam dovést. A tak se ocitají v ukradeném Mercedesu coupé na svém posledním dobrodružství, společně s kufrem plným peněz, pronásledováni zabijáky a policajty. u kterých je těžko rozpoznat, kteří jsou větší popletové.

Navzdory četným přestřelkám a honičkám tu není ani kapka krve a ani jeden zavražděný. Pozor – po závěrečných titulcích následuje ještě jedna humorná scéna.