Amercom – Hercule Poirot DVD 35

35, to je číslo dalšího DVD z řady Hercule Poirot od vydavatelství Amercom za cenu 69,90 Kč – vychází v pátek 16. dubna 2010 a jeho název zní Poslední víkend.

Hercule Poirot odjíždí do svého venkovského domku, aby tam strávil klidný víkend. Během návštěvy blízkého sídla rodiny Angkatellových, kam jej pozvala manželka jeho přítele sira Henryho, se však slavný detektiv stane svědkem tragické události: u bazénu je zastřelen doktor John Christow a vše nasvědčuje tomu, že pachatelkou je jeho žena Gerda.  Kromě ní je však ve hře i několik dalších žen…

 

Pro zajímavost uvádím, že sir Henry Angkatell není nikdo jiný než doktor Watson ze slavných zpracování Sherlocka Holmese s Jeremy Brettem. A v hlavní roli v českém znění opět kraluje Jaromír Meduna.

Žánr: krimi/detektivní

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2004

Délka:  93 minut

Původní název: The Hollow

Režie: Simon Langton  

Produkce: Margaret Mitchell

Hudba: Christopher Gunning

Kamera: James Aspinall

Hrají: David Suchet (Hercule Poirot), Jonathan Cake (John Christow), Megan Dodds (Henrietta Savernake), Sarah Miles (Lucy Angkatell), Edward Fox (Gudgeon), Claire Price (Gerda Christow), Lysette Anthony (Veronica Cray), Tom Georgeson (inspektor Grange), Edward Hardwicke (sir Henry Angkatell), Caroline Martin (Midge Hardcastle), Jamie De Courcey (Edward Angkatell), Ian Talbot (Victor Simms), Lucy Briers (Beryl Collins) a další.

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, polsky (lektor)

Titulky: české, polské

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9