Amercom – Hercule Poirot DVD 38

V pátek, který se honosí datem 27. května 2010, je tu další DVD z řady Hercule Poirot od vydavatelství Amercom za cenu 69,90 Kč. Pořadové číslo se nám opět o jednu zvedlo, máme tu tedy disk číslo 38 s názvem Karty na stole.

Hercule Poirot se na výstavě seznámí s poněkud výstředním panem Shaitanou, který jej brzy nato pozve na večeři. Hosty jsou známá spisovatelka detektivních románů, policejní inspektor a plukovník z ministerstva zahraničí, ale také další čtyři lidé se spíše tajemnou minulostí. Po večeři se společnost rozdělí na dvě skupiny a začne se věnovat bridži; pak se však ukáže, že hostiteli mezitím někdo probodl srdce ostrou jehlicí…

 

V roli slavné spisovatelky uvidíme Zoë Wanamakerovou, kterou sice jistě známe z Harryho Pottera jako učitelku létání na koštěti či ze seriálu Moje rodina, ale také z jednoho dílu slečny Marplové, ovšem tam je v poněkud jiné roli… A hlavní roli dabingu je opět Jaromír Meduna.

Žánr: krimi/detektivní

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2005

Délka:  93 minut

Původní název: Cards on the Table

Režie: Sarah Harding

Produkce: Trevor Hopkins

Kamera: David Marsh

Hrají: David Suchet (Hercule Poirot), James Alper (Shaitanův sluha), Philip Bowen (pan Luxmore), Cordelia Bugeja (paní Luxmorová), Zigi Ellison (paní Craddocková), Tristan Gemmill (major Despard), Alex Jennings (doktor Roberts), Lucy Liemann (slečna Burgessová), Lesley Manville (paní Lorrimerová), Lyndsey Marshal (slečna Meredith), Jenny Ogilvie (Millie), Robert Pugh (plukovník Hughes), Douglas Reith (Serge Maurice), Alexander Siddig (Shaitana), Zoë Wanamaker (paní Oliverová) a další.

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, polsky (lektor)

Titulky: české, polské

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9