Amercom – Hercule Poirot DVD 43

Víkend před námi, Hercule Poirot v trafice. V pátek 6. srpna 2010 vychází za 69,90 Kč další disk, tentokrát s číslem 43, od vydavatelství Amercom s názvem Schůzka se smrtí.

Hercule Poirot se tentokrát vydává do Sýrie, aby se zúčastnil vykopávek lorda Boyntona, jenž se zde snaží nalézt lebku Jana Křtitele. Kromě úmorného vedra znepříjemňuje většině přítomných život i lady Boyntonová – zlá a panovačná žena, která se zvlášť odpudivě chová ke třem nyní již dospělým dětem, jež kdysi s lordem adoptovali. Její náhlá smrt je ovšem pro lorda Boyntona šokem, zvlášť když se ukáže, že šlo o vraždu. Podaří se geniálnímu detektivovi vyřešit případ, který má své kořeny v dávné minulosti?

 

 

Odpovím si sám: to by nebyl Hercule Poirot, aby případ nevyřešil. Jako tradičně až na několik výjimek potvrzujících pravidlo je David Suchet dabován Jaromírem Medunou, a to opět v dabingu České televize.

Žánr: krimi/detektivní

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2008

Délka:  93 minut

Původní název: Appointment with Death

Režie: Ashley Pearce

Produkce: Karen Thrussell

Kamera: Peter Greenhalgh BSC

Hrají: David Suchet (Hercule Poirot), Tim Curry (lord Boynton), Christina Cole (Sarah), Tom Riley (Raymond), Cheryl Campbell (lady Boyntonová), Zoe Boyle (Jinny), Emma Cunniffe (Carol), Paul Freeman (Carbury), Beth Goddard (sestra Agniezska), Christian McKay (Cope), Mark Gatiss (Leonard), John Hannah (dr. Gerard) a další.

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, polsky (lektor), anglicky

Titulky: české, polské

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9