DVD edice magazín speciál – Náměstíčko

 

Po seriálu Místo nahoře přichází na DVD další seriál vysílaný na České televizi, tentokrát od známého scénáristy Jana Míky, známého například seriálem Život na zámku. Jedná se o úspěšný seriál Náměstíčko. Cena 49,- Kč

 

Televizní seriály jako takové se již od svého vzniku staly zajímavým a svébytným druhem zábavy. Lidé jakoby neměli dost svých vlastních problémů, s dychtivostí hltají problémy fiktivních hrdinů z obrazovek. V současné době seriálové nadprodukce zahušťované desítkami nekonečných telenovel, kultovních sérií, sitkomů a novým typem seriálové produkce typu Lost, Prison Break apod., se není jednoduché zorientovat a najít si ten svůj. Ani o současné produkci České televize se bohužel nedá říci, že by automaticky byla zárukou kvality, například nové díly Nemocnice na kraji města osobně považuji za propadák a celý tento projekt za předem odsouzený k neúspěchu. Nicméně má-li seriál určité předpoklady, jako například kvalitní scénář a silné herecké obsazení, může obstát i v dnešní seriálové konkurenci.

Série povídek o všedních i nevšedních radostech a starostech obyvatel jednoho malého českého městečka je poutavou mozaikou osudů, propojenou prostředím jednoho NÁMĚSTÍ a svéraznou dvojicí – trafikantky (Ljuba Skořepová) a bývalého kontrolora (Josef Vinklář).

Episody:
1.Veselé Velikonoce.
2.Nepovedený syn.
3.Špalek.

Žánr: seriál, český, příběh, drama, komedie
Hrají: Veronika Freimanová, Gabriela Vránová, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jan Šťastný, Václav Vydra nejml., Jiří Lábus, Kateřina Hrachovcová – Herčíková, Luba Skořepová, Jiří Maria Sieber, Pavlína Mourková, Zdeněk Hes, Martin Učík aj.
Zvuk: Dolby digital 2.1: česky
Titulky: české