Sony – Protektor

Sony se v sortimentu vydávaných hraných filmů hodlalo odchýlit od nabídky méně známých amerických televizních filmů a přiřadit se k těm, kteří na pulty přinášejí horké novinky. Nabízelo totiž dle upoutávek ve čtvrtek 18. listopadu 2010 film Protektor. Co všechno jste ochotni zradit pro lásku? Jenže skutek utek´ a film aktuálně nahradili Zoufalci… Ale jak bylo oznámeno, film byl "přebalen" do plastu a na pultech se objevil ve čtvrtek 25. listopadu 2010 za 70,- Kč.

Rozhlasový reportér Emil Vrbata a herečka Hana jsou manželé. Píše se rok 1938, atraktivní Hana slaví první úspěchy ve filmu, je obletována ctiteli. Emil žárlí.

Německá okupace a začátek války obrátí jejich životy naruby. Hana je konfrontována se svým židovským původem, z výšin nadějně rozběhnuté kariéry padá na dno společenského žebříčku.

 

 

Emil využije šanci zachránit a zároveň ovládnout Hanin život. Odmítne rozvod, v zájmu Haniny ochrany setrvá v "rasově smíšeném manželství" a stane se hlasem německé propagandy. Smlouva s ďáblem si ale vybírá daň. Emilova sebeúcta se hroutí, láska k Haně se mění v "protektorství", manželství se propadá do lhostejnosti.

 

 

Osud na Emila přichystal past. Na útěku od milenky ve spěchu ukradne cizí kolo a šlápne do pedálů. Jenže z rozhlasu už drnčí poplašná zpráva: "V Praze byl spáchán atentát na zastupujícího říšského protektora Heydricha, jeden z pachatelů ujel z místa činu na dámském bicyklu…".

Obrazovka z DVD 

Náhodný kontakt se zdánlivě banálním předmětem odstartuje Emilovu zběsilou jízdu o život, o odpuštění v očích milované ženy, v jejímž cíli získá Emil zpět ztracenou sebeúctu…

Obrazovka z DVD 

Příběh osudového vztahu dvou lidí, kteří na pozadí válečného dramatu prožívají vlastní drama soukromé.

 

Obrazovka z DVD 

 

Příběh o skutečných citech, o lásce, která v extrémních dobách může vést až na samou hranici sebedestrukce, a přesto má v sobě sílu a naději. Riskantní hra o kariéru, cit, lidskou důstojnost a nakonec o život v temných časech Protektorátu.

Skoro 80 procent: Mezi současnou domácí tvorbou prostě malý zázrak…

Žánr: Drama / Romantický

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2009

Délka: 98 minut (1:38:09)

Kinopremiéra v ČR: 22. září 2009

Režie: Marek Najbrt

Pomocná režie: Jakub Dvořák

Scénář: Marek Najbrt, Benjamin Tuček, Robert Geisler

Dramaturgie: Kristián Suda, Ivan Hubač

Produkce: Lenka Čintalanová, Jiří Koštýř, Milan Kuchynka, Pavel Strnad

Koprodukce: Jaroslav Kučera (ČT), Vít Komrzý (UPP), Radim Janeš (Soundsquare), Pavel Rejholec, Andreas Eicher

Hudba: Midi Lidi (Petr Marek), Hynek Schneider (Když zavřu oči), George Gershwin

Kamera: Miloslav Holma

II kamera: Mark Rimmer

Střih: Pavel Hrdlička

Kostýmy: Andrea Králová

Zvuk: Marek Hart, Tomáš Zůbek

Masky: Lukáš Král

Architekt: Ondřej Nekvasil

Odborný poradce: Vojtěch Šustek, Richard Pinard, Pavel Kmoch

Choreografie: Petr Tyc

Společnost: Negativ / Box! Film- und Fernsehproduktions GmbH / Česká televize

Hrají: Jana Plodková (Hana Vrbatová), Marek Daniel (Emil Vrbata), Klára Melíšková (Věra), Sandra Nováková (Krista), Jan Budař (kolega), Martin Myšička (Franta), Tomáš Měcháček (Petr), Josef Polášek (producent), Jiří Ornest (Arnošt Fantl), Richard Stanke (Tomek), Pavel Kryl (Zdeněk), Tomáš Žatečka (Jindra), Adam Kubišta (Jenda), Michal Dalecký (asistent), Štěpán Rusín (Swittacek, domovník Svitáček), Robert Geisler (zvukař), Simon Schwarz (gestapák Koeppe), Miloš Černoušek (docent Kouba), Petra Nesvačilová (první fanynka), Dana Marková (druhá fanynka), Jiří Jelínek (mladý rozzlobený žid), Leoš Noha (dělník), Irena Kristeková (sekretářka), Mikuláš Lubomírský (číšník), Philiphe Schenker (poddůstojník při domovní prohlídce), Roman Slovák (strážník – strejda), Roman Vejdovec (1. gestapák), Thomas Zielinski (2. gestapák), Cyril Drozda (docent Kouba), Jan Řehák, Jiří Ornest (Fantl), Matthias Brandt (ředitel rádia), Daniel Sidon (transportovaný), Michal Dalecký (asistent), Petr Cholt (klapka), Tomáš Bambušek (režisér), Jan Lepšík (kameraman), Vítek Březka (maskér), Lída Hroudová (sekretářka), Eduard Jenický (důstojník), Jiří Hajdyla (voják), Marek Němec (strážný), Mikuláš Lubomírský (číšník), David Máj (1. mlátička), Jan Jankovský (2. mlátička), Čeněk Koliáš (muž s trumpetou), a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 5.1, 2.0 česky

Titulky: česky pro neslyšící, anglicky, italsky 

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL 16:9

Bonus: Trailer, Teasery, Film o filmu, Foto z filmu, Foto z natáčení, USA Protektor Tour, Scény z natáčení, Klip 

Bonusy