MagicBox – Shrek třetí

První díl působil jako zjevení, druhý mile překvapil tím, že vůbec netrpěl syndromem pokračování úspěšné jedničky, trojka už ale byla nejčastěji zmiňována v souvislosti se zklamáním. Před nedávnem v Penny ve výprodeji za polovic, nyní nabízí Magic Box ve středu 24. listopadu 2010 za plných 199,- Kč další pokračování s názvem Shrek třetí.

Přichází skvělé pokračování té nejúžasnější pohádky, jaká kdy spatřila světlo světa – skvělá komedie Shrek Třetí! Zlobrův žabí tchán má na kahánku, a tak se nerozluční kamarádi Shrek, Oslík a Kocour v botách vydávají hledat právoplatného dědice trůnu.

 

Oblíbení hrdinové se vracejí a s nimi přichází také pošetilý kouzelník Merlin, rebelant Artuš, komando princezen a mnozí další. Prožijte další Shrekův originální příběh – jestli neumřete smíchy, budete žít šťastně až do smrti!

Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud.

Posuďte sami: Král Harold má na kahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa.

Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se rozhodne za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji.

Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají.

Žánr: Pohádka / Animovaný / Dobrodružný / Komedie

Země původu: USA

Rok vzniku: 2007

Délka: 92 minut

Původní název: Shrek the Third

Světová premiéra: 6. května 2007 – USA

Kinopremiéra v ČR: 14. června 2007

Režie: Chris Miller, Raman Hui

Námět: William Steig (kniha "Shrek!")

Scénář: Andrew Adamson, Jeffrey Price, Peter S. Seaman, Chris Miller, Aron Warner, Walt Dohrn, John Zack, Howard Michael Gould, Josh Klausner, Cody Cameron, Robert Porter, David P. Smith

Produkce: Andrew Adamson, Denise Nolan Cascino, Aron Warner, John H. Williams

Hudba: Harry Gregson-Williams

Střih: Michael Andrews, Joyce Arrastia

Kostýmy: Israel Segal

Společnost: DreamWorks Animation / Pacific Data Images

Hlasy v původním znění: Mike Myers (Shrek), Eddie Murphy (Osel), Cameron Diaz (princezna Fiona), Antonio Banderas (kocour v botách), Julie Andrews (královna), John Clees (král), Rupert Everett (princ Krasoň), Eric Idle (Merlin), Justin Timberlake (Artie), Susanne Blakeslee (zlá královna), Cody Cameron (Pinocchio / tři prasátka), Larry King (Doris), Christopher Knights (slepá myš / Heckler / ďábelský strom #2 / stráž #2), John Krasinski (Lancelot), Ian McShane (kapitán Hook), Cheri Oteri (Šípková Růženka), Regis Philbin (Mabel), Amy Poehler (Sněhurka), Seth Rogen (kapitán), Maya Rudolph (Rapunzel), Amy Sedaris (Popelka), a další

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, 2.0 slovensky

Titulky: česky, anglicky, slovensky, maďarsky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: Shrekův průvodce rodičovstvím, Herecké obsazení, Vynechané scény, Pohled do zákulisí: Technologie ve filmu, Oslí tanec, Velké zelené "boty": Technické přehmaty, Almanach worcestershirské akademie, Merlinova křišťálová koule, Hodina oslího tance, Tipy na "zelený" život, Jukebox studia DreamWorks Animation, Shrekovská série: Trailer, Za plotem: Trailer, Šarlotina pavučinka: Trailer, DVD ROM: Vytvořte si vlastní film; Hry; Materiály k tisku