Hollywood Classic Entertainment – Život 3

Hollywood Classic Entertainment za podpory časopisu Reflex pokračuje ve čtvrtek 25. listopadu 2010 za 99,- Kč dalším DVD dokumentárního cyklu BBC Život 3. Od tvůrců série Zázračná planeta.

Přes 3000 natáčecích dní po celém světě… Neuvěřitelné příběhy a dechberoucí záběry!

Objevte nekonečnou pestrost života na Zemi a ty nejvýstřednější taktiky přežití, které se u zvířat a rostlin vyvinuly. Tak vypadá evoluce v akci – jedinci pod extrémním tlakem musejí překonat nástrahy protivníků a prostředí a posunují tak hranice svého chování.

Jedinečná technika zachycuje ty nejúžasnější momenty, které jsou v přírodě k vidění! Neuvěřitelné příběhy a dechberoucí záběry!

DVD obsahuje další 2 díly:

Kapitoly 5. části 

5. Ptáci

 

 

 

 

Nejpodivuhodnější triky opeřenců, které se u jednotlivých druhů vyvinuly s cílem přežít.  

Před 150 miliony let, v době, kdy dinosauři vstupovali do vrcholné etapy své evoluce, se od nich oddělila nová, revoluční vývojová linie. Přestože si její zástupci podrželi poměrně dost znaků a vlastností svých plazích předků, vyvinul se u nich jeden nový, zcela převratný znak: peří. Pomáhá izolovat tělo a zároveň slouží jako okázalý šat při námluvách. Svým nositelům ale poskytuje ještě jednu, mnohem cennější možnost… Tato vlastnost ovlivnila u ptáků veškerý jejich život. Možnost volně se pohybovat vzduchem jim umožňuje rychleji cestovat a překonávat větší vzdálenosti než všechna ostatní zvířata. Díky tomu se chopili příležitosti osídlit prakticky všechny kouty této planety. Takřka neomezená možnost pohybu s sebou ale přináší množství úkolů a překážek, jež musejí, chtějí-li přežít, splnit a překonat během klíčových okamžiků svého života. 

 

Ptáci jsou nejen mimořádně adaptabilní, schopni létat fenomenální rychlostí a překonávat velké vzdálenosti, ale také umí ukázat vražednou povahu, běhat po vodě a budovat složité struktury. Poznejte pirátské fregatky, plachtící orlosupy a tančící plaměňáky i mnohé další fascinující zátupce z ptačí říše!  

  

Kapitoly 6. části

 

6. Hmyz

 

 

 

 

 

Nejpodivuhodnější triky obyvatel mikrosvěta, které se u jednotlivých druhů vyvinuly s cílem přežít. 

Na světě je mnohonásobně víc druhů hmyzu, než všech ostatních živočichů dohromady. Někteří jsou ale tak nepatrní, že jen výjimečně můžeme vlastním zrakem vidět, jak neobyčejná stvoření to jsou. Zástupci některých druhů se občas shromažďují v nepředstavitelných množstvích. V tomto malém mexickém lese spí zimním spánkem víc než miliarda motýlů – monarchů stěhovavých. Nad vodními plochami se na krátkou chvíli objevují obrovská mračna jepic toužících po spáření. Hmyz se musí ve svém životě vypořádat s celou řadou nebezpečných situací. Dokáže měnit tělesnou stavbu, jen aby plnila nejrůznější úkoly. Dokonce umí nechat si vyrůst oči na stopkách. Někteří jeho zástupci jsou schopni změnit své orgány v chemická děla. Chcete-li objevit, jak a proč to dělají, musíte vstoupit do jejich světa.

 

Nejrozmanitější skupinou živočichů na Zemi je hmyz. Klíčem k jeho úspěchu je unikátní schopnost přetvářet sám sebe. Hmyz disponuje řadou "zbraní", umí však také ukázat překvapivou jemnost a sofistikované chování. Miliony motýlů monarchů v Mexiku, brouci, kteří své nepřátele ničí chemickými látkami – to je jen zlomek z pestrého světa hmyzu.

Zadní strana obalu 

Žánr: Dokumentární

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2009 – 2010

Délka: 98 minut  (48:54 + 49:05)

Původní název: The Life

Světová premiéra: 2. března 2006

Režie: Simon Blakeney, Stephen Lyle

Produkce série: Martha Holmes

Vedoucí výroby: Michael Gunton

Produkce: Catherine McCarthy, Simon Blakeney, Tom Clarke, Rupert Barrington, Adam Chapman, Neil Lucas, Stephen Lyle, Patrick Morris

Hudba: George Fenton, Richard Fiocca, The Band for Life

Kamera: Simon Werry, Rod Clarke, Kevin Flay, Alistair MacEwen, Gavin Thurston, Doug Anderson, Barrie Britton, Doug Allen, Stephen de Vere, David Manton, Warwick Sloss, Keith Brust, Martyn Colbeck, Bob Cranston, Justine Evans, Tom Fitz, Richard Jones, Simon King, Richard Kirby, Justin Maguire, Jamie McPherson, Hugh Miller, Mark Payne-Gill, Michael Pitts, Rick Rosenthal, Peter Scoones, Tim Shepherd, Mark Yates

Střih: Andrew Chastney, Tim Coope, Martin Elsbury, Andy Netley

Společnost: British Broadcasting Corporation / Discovery Channel / SKAI / The Open University / RTI SPA / Arte

Hrají: David Attenborough (vypravěč)

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: žádný