Nová edice Film týdne – Svět zítřka

Potom, co se na trhu objevila pošetková edice Filmhouse, dalo se očekávat, že se k lizu budou snažit dostat i další filmové distribuční společnosti. Minulý týden to byl Atypfilm a od zítřka vychází na světlo edice společnosti Eusebius nazvaná Film týdne s filmem Svět zítřka za 49,– Kč. Vychází v pátek 25. dubna 2008.

Společnost Eusebius je komunikační agentura, která se specializuje na projekty z oblasti filmové distribuce.

Svět zítřka
(Sky Captain and the World of Tomorrow)

Výpravná retro sci-fi s Judem Law, Angelinou Jolie a Gwyneth Paltrow v hlavních rolích.

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců?

Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit?

Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase.

V hlavních rolích nejočekávanějšího filmového dobrodružství podzimní sezóny excelují Jude Law (Nepřítel před branami, Návrat do Cold Mountain), Angelina Jolie (Lara Croft: Tomb Raider) a Gwyneth Paltrow (Zamilovaný Shakespeare).

Originální název: Sky Captain and the World of Tomorrow
Země původu: USA
Rok vzniku: 2004
Žánr: Retro Fantasy Dobrodružný

Režie: Kerry Conran
Hrají: Jude Law, Gwyneth Paltrow, Giovanni Ribisi, Angelina Jolie, Michael Gambon, Laurence Olivier, Ling Bai, Omid Djalili

Produkce: Jon Avnet, Brooke Breton
Hudba: Ed Shearmur
Kamera: Eric Adkins
Střih: Sabrina Plisco
Vizuální efekty: Lindsay Adams, Tim Alexander, Tony Alexander, Gianni Aliotti, Jance Allen a další

Údaje o DVD:
Zvuk: česky DD 5.1, anglicky DD 5.1, DTS
Titulky: české
Obraz: 16:9, barevný, PAL
Délka: 103 minut
Region: 2
Doporučená přístupnost: 12

Příště se těšte:
16.05.2008 – Kill Bill
30.05.2008 – Banditi