Vapet dětem – Psí vévoda

 

V sobotu 26. dubna 2008 se v řadě Vapet dětem dočkáme nejen dalšího titulu Psí vévoda, ale údajně také zvýšení ceny na 42,– Kč. Úsměvný rodinný film o roztomilém pejskovi, který jako nečekaný dědic získal mnohem víc než jen majetek a šlechtický titul. Některá ze jmen tvůrčího týmu (scénáře, produkce, hudba, kamera, herci) se shodují s již dříve uvedenými tituly, třeba tady nebo zde či tu atd. 

 

Milý, ale poněkud podivínský anglický vévoda z Dingwallu se všemožně stará o vesničany obývající jeho panství a neváhá dokonce v rámci jejich podpory prodávat vlastní umělecké sbírky a nábytek. To se ovšem vůbec nelíbí jeho chamtivému synovci a budoucímu dědici Cecilu Cavendishovi, který s obavami sleduje, jak se mu jeho dědictví krátí. Když se pokusí zasáhnout do kontroly majetku víc, než se sluší, změní vévoda svou poslední vůli a svým univerzálním dědicem, jenž zdědí vše, majetkem počínaje a šlechtickým titulem konče, učiní svého věrného psa Huberta. Jeho opatrovnicí pak ustaví dceru svého komorníka Clivea Chivese, pohlednou a sympatickou Charlotte Chives, které připadne obtížný úkol chránit s pomocí svého důstojného otce nového čtyřnohého vévodu před lstivými úskoky Cecila a jeho stejně chamtivé přítelkyně. Kromě Cecilových plánů, jak se zmocnit sídla, majetku i titulu, čekají dvojici hrdinů také trable, které jim přinese láska. Zatímco Charlotte se zamiluje do okouzlujícího Floriana, jenž je ve skutečnosti šlechticem, který se maskuje jako obyčejný venkovský mladík, Hubert musí vyřešit milostný trojúhelník, do kterého se zapletl s pudlicí Cosette a jezevčicí Daisy.

Ve kterém že vesmíru jsme už sakryš viděli toho komorníka? Tam se dosud nikdo nevydal…

Zadní strana obalu 
Žánr: Rodinný / Komedie
Země původu: Kanada /Velká Británie
Rok vzniku: 1999
Délka: 85 minut
Původní název: The Duke nebo Hubert, česky dříve jako Vévoda nebo Baron
Světová premiéra: 30. října 1999
Režie: Philip Spink
Scénář: Craig Detweiler, Anne Vince, Robert Vince
Produkce: Ian Fodie, Michael Strange, Anne Vince, Robert Vince
Hudba: Brahm Wenger
Kamera: Mike Southon
Společnost: Gone Fishing Productions, Keystone Pictures
Natáčeno: Victoria, British Columbia, Kanada

Hrají: John Neville 2.5.1925 (vévoda), James Doohan 3.3.1920–20.7.2005 (Clive Chives), Courtnee Draperová 21.4.1985 (Charlotte Chivesová), Jeremy Maxwell 30.4.1975 (Florian), Oliver Muirhead ?? (Cecil Cavendish), Sophie Heymanová ?? (Shamela Stuartová), Judy Geesonová 10.9.1948 (Lady Fautblossomová), Justine Johnstonová 13.6.1921–13.1.2006 (paní Puddingforthová), Lomax Study 1915–21.8.2006 (Lord Huffbottom), Paxton Whitehead 17.10.1937 (Basil Rathwood), Frank C. Turner 2.6.1951 (Parsnip), Campbell Lane ?? (Nutswager), Carolyn Sadowska ?? (královna), Jacqui Kaeseová ?? (Agnes), Patrick Phillips ?? (řezník), Winnie Cooperová ?? (Dr. Smytheová), Kevin Psaila ?? (vrátný), Tara Hiebertová ?? (účastnice pikniku), Morgan McLeod ?? (účastník pikniku)
+ Crocket, Simon a Copper jako Hubert, Camilla jako Daisy, Emma jako Cocquette, Meg jako Mumbles

Údaje o DVD:
 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky, slovensky
Titulky: žádné
Obraz: barevný PAL DVD5 4:3
Bonus: žádný