TV DUEL – Obchodník se smrtí

Programový čtrnáctideník TV DUEL vychází každý druhý týden a již tradičně přináší jako přílohu film na DVD. Tentokrát za 129,- Kč je zde příležitost pro milovníky akčního žánru v podobě filmu Obchodník se smrtí. Vyjde v úterý 8. ledna 2008.

Obchodník se smrtí je akční dobrodružný příběh podle skutečné události, který se odehrává ve světě mezinárodního obchodu se zbraněmi. Příběh filmu pojednává o pozoruhodných výkonech obchodníka se zbraněmi Yuriho Orlova (NICOLAS CAGE). Yuri, který se pohybuje v nejnebezpečnějších válečných zónách světa, hravě strčí do kapsy Interpol, svoje obchodní konkurenty a dokonce i zákazníky, mezi něž patří většina nejznámějších světových diktátorů. Jeho největším soupeřem se však nakonec stane vlastní svědomí.

„Skoro všechno, co se ve filmu děje, má skutečnou předlohu,“ říká Niccol. „Vojenské helikoptéry, které byly prodávány jako záchranné, překupníci se zbraněmi, kteří měnili názvy a registrační údaje svých lodí přímo na moři, dobře známý obchodník se zbraněmi, který byl v Americe propuštěn z vazby za velmi podezřelých okolností, skutečnosti o masových krádežích sovětského vojenského arzenálu po pádu Sovětského svazu. to všechno je pravda. Ve filmu se podíváme do více než 13 zemí, jejichž prostředí dramaticky nasnímal kameraman Amir Mokri ve spolupráci s hlavním výtvarníkem Jeanem Vincentem Puzosem. Kombinace jejich talentů nám napomohla věrně znázornit smutnou absurditu světa obchodu se zbraněmi“, říká režisér. Producent filmu Philippe Rousselet si velmi pochvaluje Puzosovu práci na realistických válečných ruinách, mezi nimiž Yuri Orlov buduje svou kariéru. Puzos si při jejich modelování musel vystačit s „pouhými 50 milióny dolarů“. Podle posledních informací se skutečný Yuri Orlov ukrývá na území Sýrie, některého z afrických států nebo v Karlových Varech.

Žánr: Krimi, Akční
Originální název: Lord of War
Země původu: USA
Rok vzniku: 2005
Délka: 117 minut

Režie: Andrew Niccol
Námět: Andrew Niccol
Scénář: Andrew Niccol
Hrají: Nicolas Cage, Patrick Walton Jr., Bridget Moynahan, Steve J. Termath, Jared Leto, Inna Swann, Shake Tukhmanyan, Jean-Michel Richaud, Jean-Pierre Nshanian, Mohamed Omar, Jared Burke, Eric Uys, David Shumbris, Stewart Morgan, Jasper Lenz, Stephen Gregor, Kobus Marx, Stephan De Abreu, Jeremy Crutchley, Ian Holm, Ethan Hawke a další.

Hudba: Antonio Pinto
Kamera: Amir M. Mokri
Střih: Zach Staenber

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital DTS, 5.1 anglicky, 5.1 česky

Titulky: česky

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL 16:9

Bonus: trailer