Intervideo – Sundown: Slunce, úsvit a upíři

Zřejmě ne všechno vychází podle představ a plánů, minule jsme honili V pravé poledne 2, aktuální obal inzeruje na dnešek Bourák s Chuckem Norrisem, který už mimochodem jednou vyšel, a Intervideo inzeruje vydání 22. listopadu 2010. Skutečnost je ale taková, že až v pondělí 29. listopadu 2010 je v prodeji komedie Sundown: Slunce, úsvit a upíři za 69,- Kč.

Zábavný horor s upírskou tematikou, v němž účinkuje řada hvězd amerického filmu v poněkud nezvyklých úlohách.

Zdařilá komedie nás zavede na americký Západ, kde se po staletích pronásledování, schovává hrabě Jozek Mardulac se svými upíry v jednom zapomenutém městečku a živí se umělou krví, vyráběnou v továrně.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Mezi upíry však probíhají nepokoje. Některým tento způsob upírského života nevyhovuje a touží po skutečné krvi a lovu živých lidí. Dojde k rozdělení na dvě frakce. Ty hodné vede právě Mardulac.

Do města přijíždí několik lidí. Patří mezi ně rodina vynálezce umělé krve a pravnuka van Helsinga, Roberta. Ten se samozřejmě zamiluje do upírky Sandry – a ona ho infikuje. Ve finálním souboji lidé pomohou hodným upírům a během bitvy se rozední. Těm hodným upírům je odpuštěno a z ostatních je popel.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Hodnocení osciluje kolem 60 procent: Mohlo z toho být další Od soumraku do úsvitu, ale zůstalo to na úrovni lepšího béčka. Ale umělá krev, kulky ze dřeva a „opalovací" krémy proti slunci mají něco do sebe… Za podívání to určitě stojí.

Zadní strana obálky 

Žánr: Horor / Komedie / Western

Země původu: USA

Rok vzniku: 1990

Délka: 104 minut (1:39:37)

Původní název: Sundown: The Vampire in Retreat

Světová premiéria: 18. května 1989 – Francie (Cannes Film Market)

Režie: Anthony Hickox

Scénář: John Burgess, Anthony Hickox

Produkce: Dan Ireland, Jack Lorenz, Jefferson Richard

Hudba: Richard Stone

Kamera: Levie Isaacks

Střih: Christopher Cibelli

Kostýmy: Leonard Pollack

Společnost: Vestron Pictures

Natáčeno: Arches National Park, Moab, Utah, USA / Hittle Bottom, Moab, Utah, USA / Thompson, Utah, USA

Hrají: David Carradine (Jozek Mardulak/hrabě Dracula), Morgan Brittany (Sarah Harrisonová), Bruce Campbell (Robert Van Helsing), Jim Metzler (David Harrison), Maxwell Caulfield (Shane), Deborah Foreman (Sandy Whiteová), M. Emmet Walsh (Mort Bisby), John Ireland (Ethan Jefferson), Dana Ashbrook (Jack), John Hancock (Quinton Canada), Marion Eaton (Anna Trotsbergová), Dabbs Greer (Otto Trotsberg), Bert Remsen (Milt Bisby), Sunshine Parker (Merle Bisby), Helena Carroll (Madge), Elizabeth Gracen (Alice), Christopher Bradley (Chaz), Kathy MacQuarrie Martin (Burgundy), Jack Eiseman (Nigel), George ‚Buck‘ Flower (Bailey), Erin Gourlay (Juliet Harrisonová), Vanessa Pierson (Grewdolyn Harrisonová), Brendan Hughes (James), Gerardo Mejía (Pucci), Mike Najjar (Ramon), Phillip Simon (Pierre), Chris Caputo (bodyguard Dan), Dean Cleverdon (upír), Jay Bernard (upír), Stuart Cohn (upír), Phillip Esposito (Tom ‚Redneck‘ Pryor), a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: portál Intervideo, trailer, kolekce DVD

Technická kvalita filmu odpovídá stáří archivu.