Bontonfilm – Bruno

Bontonfilm na svých stránkách doplnil náhledy obalů všech oznámených titulů a z nich je jasné, že Cinema Club je minulostí, pokračuje jen Romantická edice II a hlavně Hvězdná edice. V té posledně zmíněné bude ve čtvrtek 2. prosince 2010 k dispozici Bruno za 99,- Kč. Včera vás dostal Borat, dnes přichází Bruno.

Jak je? Ich bin Brüno! Vítejte u filmu, který vy musíte vidět – nejvíc sexy film od Top Gun. A vůbec. Vy mi už nekoukat do rozkroku. My všichni víme, že sláva být cestou ke štěstí, also když rakouská veřejnost začala žárlit a vyhlásit můj bojkot, já uvědomil, že nastal čas pro Brüno prorazit do světa! Já jel na Blízký Východ urovnat spor, vstoupil do americká armáda, navštěvoval swingers party i talk show, já nebál se tábořit s medvědí milenci. A taky já pořídil doplněk, který úplně nezbytný – ein malý černoušek. A vůbec – jak vy myslíte Brüno bude slavný? Vy podívejte asi takhle – příští rok bude víc známý než Adolf kdo??!!??

Čauves, ich bin Brüno, holub míru!

Nerad mluvím sám o sobě und stejně už asi všichni znáte, že ich bin největší rakouská gay celebrita od Arnolda Schwarzeneggera. Also, aspoň pár slov: Narodil jsem v Klagenfurt v Rakousku na počátku 80. let. Teď je mi 19 let. Ich bin Kozoh a umím nekakat šest dní po sobě – osm když jsem zamilován. Also dokážu hladce vstupovat do vody, obdržet masáž a vyprázdnit žaludek jakýmkoliv koncem.

Nemusíte věřit, ale Bruno nikdy nebyl profi model. Toužím po životě jaký mají všichni normální Rakušani: Postavit dům, pod ním sklep a v něm vychovat rodinu.

Bruno vždy byl super cool und trendy. Ich bin první Rakušan s bulimií – v roku 1987, tři léta před Dianou. Když skončil školu, ich chtěl být tanečník und dostal roli ve videu „Rhythm is a Dancer“ von Snap, ale den před natáčením dostal infekci z psích bobků – nepříjemná historie. Potom já dělal v nejvíc cool klubu ve Vídni – „Klub Apartheid“. Půl rok na záchodcích, und pak povýšen na vyhazovače. Zde velmi vybraná klientela – jenom 0,2% lidí vpuštěno dovnitř. Zde já jedinkrát v životě zamilován – na sedm minut do Milli z „Milli und Vanilli“ (na záchodcích).

Zde si mě povšimli producenti největší kabel módní show „FunkyZeit“ a já stal moderátorem. Und dann show slavil velký úspěch! Nyní FunkyZeit sledován skoro 7% gay bělochů mezi 17 a 23 let z celého Šlesvicko-Holštýnsko v Tyrolu.

Also řeším mezinárodní konflikty (Blízký Východ: Židi versus Humus) und zaujímám velmi dobrou pozici na www.GayMehoSrdce.cz. No co, normálka…

V Brunovi Baron Cohen divákům představuje další postavu z jeho jedinečné kolekce: homosexuálního módního komentátora, který je hostem nejlepších nočních show v každé německy mluvící zemi – kromě Německa. Co je Brunův cíl? Stát se největší rakouskou celebritou od dob Hitlera. Jeho strategie? Cestovat křížem krážem po světě v naději, že ho potká sláva a najde pravou lásku.

Kolem 60 procent: Úchylná absurdita nad absurdity. Člověk se i zasměje, až mu tečou slzy, na druhé straně jsou tu i extrémy, ze kterých je mu spíše na zvracení- což možná byl cíl.

Žánr: Komedie

Země původu: USA

Rok vzniku: 2009

Délka: 83 minut

Původní název: Brüno

Světová premiéra: 25. června 2009 – USA

Kinopremiéra v ČR: 6. srpna 2009

Režie: Larry Charles

Scénář: Sacha Baron Cohen, Dan Mazer, Peter Baynham, Anthony Hines, Jeff Schaffer

Produkce: Jason Alper, Sacha Baron Cohen, Jonah Hill, Anthony Hines, Monica Levinson, Dan Mazer, Jon Poll, Jay Roach, Jeff Schaffer, Todd Schulman, Dale Stern, Asif Satchu, Modi Wiczyk

Hudba: Erran Baron Cohen

Kamera: Anthony Hardwick, Wolfgang Held

Střih: Jonathan Scott Corn, Scott M. Davids, Eric Kissack, James Thomas

Kostýmy: Jason Alper

Společnost: Universal Pictures / Media Rights Capital / Four by Two / Everyman Pictures

Natáčeno: Jordánsko / Alabama, USA / Berlín, Německo / Arkansas, USA / Betlém, Palestina / Texas, USA / Kalifornie, USA / Jeruzalém, Izrael / Missouri, USA / Miláno, Itálie /Washington, USA

Hrají: Sacha Baron Cohen (Brüno), Gustaf Hammarsten (Lutz), Clifford Bañagale (Diesel), Chibundu Orukwowu (O. J.), Chigozie Orukwowu (O. J.), Josh Meyers (Kookus), Bono, Chris Martin, Elton John, Slash, Snoop Dogg, Sting, Lloyd Robinson, Paula Abdul, Domiziano Arcangeli (ředitel módní přehlídky v Miláně), Richard Bey, Harrison Ford, a další

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky, anglicky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: Vynechané scény (40:48):

 • Latoya Jackson (1:35)
 • Fashion Montage (5:50)
 • Party Planner (1:39)
 • Realtors (2:07)
 • Interior Designer (2:25)
 • Texas (14:07)
 • Scientist (2:10)
 • Gun Show (1:29)
 • Manacle Mall (0:41)
 • Anti-Gay Marriage Rally (3:06)

Rozšířené scény (22:22):

 • Baby Casting (3:53)
 • Wedding (2:07)
 • Second Gay Converter (0:56)
 • Swingers (5:02)
 • Lloyd Robinson – Agent Meeting (3:27)
 • Lloyd Robinson – Focus Group (1:23)
 • Lloyd Robinson – Dove of Peace (1:34)