Eusebius – Edith Piaf

Minulý týden jedna pozoruhodná žena, a poté Eusebius v pátek 3. prosince 2010 původně nabízel z katalogu MagicBoxu další, měla vyjít Edith Piaf. Jenže nestačí problémy se sněhovou kalamitou a faktem, že půl republiky je bez závozu ze strany PNS, navíc je údajně na úkor Pekla s princeznou, které se místy objevilo, přesnuto vydání na příští pátek 10. prosince 2010. Cenu narůžovělé obálky s nápisem Hit týdne je 69,- Kč.

Narodila se na chodníku, vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem… Přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti.

Život Edith Piaf (vlastním jménem Edith Giovanna Gassion) byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami své doby (Marlene Dietrich, Jean Cocteau, Yves Montand…) jí od dětství v chudobě přivedlo k obdivu celého světa. Žila vždy naplno a „ničeho nelitovala…“.

Díky své neuvěřitelně silné vůli a neobyčejnému nadání se vypořádala s tragickým osudem a její sen z dětství se stal skutečností.

„Jednou budu bohatá, budu samé prachy. Budu mít bílý auťák a černého šoféra.“ Nechtěla dát světu šanci na ni zapomenout a povedlo se jí to beze zbytku. „Velcí umělci nepatří jen jedné generaci, zůstávají tu napořád.“

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Blízko 80 procent: Vzestup a rychlý pád, slavný návrat, nešťastná láska, alkohol, drogy. Její život byl jako její písničky: smutný, melancholický, neskutečně zajímavý. Časově roztříštěná mozaika drží pohromadě díky hereckým výkonům a zpěvu.

Žánr: Biografický / Drama / Hudební

Země původu: Francie / Velká Británie / Česká republika

Rok vzniku: 2007

Délka: 135 minut

Původní název: La Môme / The Passionate Life of Edith Piaf / La Vie en rose

Světová premiéra: 8. února 2007 – Německo (Berlin International Film Festival)

Kinopremiéra v ČR: 14. června 2007

Režie: Olivier Dahan

Scénář: Olivier Dahan, Isabelle Sobelman

Produkce: Timothy Burrill, Axel Decis, Alain Goldman, Marc Jenny, Oldřich Mach, Catherine Morisse, Marc Vadé

Hudba: Christopher Gunning

Kamera: Tetsuo Nagata

Střih: Richard Marizy

Kostýmy: Marit Allen

Společnost: Légende Films / TF1 International / TF1 Films Production / Okko Productions / Songbird Pictures / Canal+ / TPS Star / Scotts Atlantic / Sofica Valor 7

Natáčeno: Los Angeles, Kalifornie, USA / Paříž, Francie / Praha, Česká republika

Hrají: Marion Cotillard (Edith Piaf), Sylvie Testud (Mômone), Pascal Greggory (Louis Barrier), Emmanuelle Seigner (Titine), Jean-Paul Rouve (Louis Gassion), Gérard Depardieu (Louis Leplée), Clotilde Courau (Annetta Gassionová), Jean-Pierre Martins (Marcel Cerdan), Catherine Allégret (Louise), Marc Barbé (Raymond Asso), Caroline Sihol (Marlene Dietrich), Manon Chevallier (Edith Piaf pětiletá), Pauline Burlet (Edith Piaf desetiletá), Elisabeth Commelin (Danielle Bonel), Marc Gannot (Marc Bonel), Caroline Raynaud (Ginou), Marie-Armelle Deguy (Marguerite Monnotová), Valérie Moreau (Jeanne), Jean-Paul Muel (Bruno Coquatrix), André Penvern (Jacques Canetti), Mario Hacquard (Charles Dumont), Aubert Fenoy (Michel Emer), Félix Belleau (Robert Juel), Ashley Wanninger (Lepléeův asistent), Nathalie Dorval (Mireille), Chantal Bronner (Josette), Cylia Malki (Philipo), Nathalie Dahan (Yvonne), Laurent Olmedo (Jacques Pills), Harry Hadden-Paton (Doug Davis), Laurent Schilling (Claude), Dominique Bettenfeld (Albert), Édith Le Merdy (Simone Margantinová), Pavlína Němcová, Jan Pavel Filipenský, Jaroslav Vízner, Vladimír Javorský, Robert Nebřenský, Lucie Březovská, Jan Kuželka, Helena Gabrielová, a další

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 5.1 francouzsky, česky

Titulky: česky

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 1,78:1)

Bonus: trailer

Bonus

Opět jeden z disků, obsahujících nepřeskočitelné „Neukradneš“ a spoustu upoutávek na začátku, stejně jako nemožnost plynulého posunu na časové ose na PC ve WMP.