Sinéad O’Connor – Live in Dublin

Když jsem si všiml v prodejně Levných knih hudebního DVD Sinéad O’Connor, už jsem se těšil na článek, jaký perfektní nákup se mi podařil. Nabízený záznam koncertu z irského Dublinu v ceně pouhých 69 Kč!! Ale jaké bylo moje překvapení, když na druhé straně obalu jsem si všiml, že DVD je určeno pro region 1. Nejsem v tomto směru moc velký znalec, ale bylo mi jasné, že s přehráním můžou být problémy. Tak jsem trochu pátral a opravdu.

DVD by nemělo jít přehrát na DVD formátovaných pro Českou republiku (údajně PC si s tím poradí). Věc, která mi na tomto zjištění vadí, že DVD je zařazeno v běžné produkci bez jakéhokoliv upozornění na tuto skutečnost. Ne každý kódům na obalu rozumí, nehledě na fakt, že tyto údaje si málokdo v době nákupu kontroluje.

Jinak k samotnému obsahu. Jde o vydané DVD vydané v roce 2003 se záznamem koncertního vystoupení v Dublinu v roce 2002. Téměř dvouhodinové vystoupení v rámci turné na podporu alba Sean-Nós Nua nabídlo po více než šesti letech koncertní nečinnosti divákům 13 písniček, včetně megahitu Nothing Compares 2U, evergreenu počátku 90. Let nebo klasiky Thank You For Hearing Me a Fire On Babylon.

Bonusový materiál obsahuje kromě obsáhlého hudebního dokumentu ze studia a historie vzniku alba Sean-Nós Nua, interview a představení hudebníků také dalších šest, téměř akustických písniček ve studiové performanci.

Skladby: Molly Malone; Óró Sé Do Bheatha ´Bhaile; The Singing Bird; My Lagan Love; I Am Stretched On Your Grave; Nothing Compares 2 U; John I Love You; The Moorlogh Shore; You Made me Te Thief Of Your Heart; Paddy´s Lament; Thank You For Hearing Me; Fire On Babylon; The Last Day Of Our Acquaintance.

Formát: DVD 9
Obraz: 16:9
Zvuk: Dolby Digital Stereo 2.0; Dolby Surround Sound 5.1
Celkový čas: 150 min. (koncert 108 min., bonusové klipy 26:58 min., dokument 25:00 min.)