DVD HIT – Pythons 2

Někdo potřebuje Asylum, někdo ani ne. InterSonicu v obálce DVD HIT jako číslo 29 Světa hororu nabízí Pythons 2 za 69,- Kč. Monstrum je zpět a má větší hlad!

Kdesi v Uralem sestřelí rebelové americké vojenské letadlo, které má na palubě materiál pro společnou rusko-americkou vědeckou misi. Mezi materiálem, který je vzápětí dopraven do blízké vojenské základny, je také velký kontejner označený jako biologická zbraň. Vláda Spojených států trvá na tom, aby Rusové v žádném případě nalezený box neotvírali. Pozdě.

Ruský velitel nařídí technikům kontejner otevřít, to však byla osudová chyba. Zevnitř se totiž vyplazí gigantický hroznýš, přes třicet metrů dlouhý a vážící 12 tun, který byl genetickou manipulací upraven do podoby agresivní nenasytné smrtící zbraně – Python zabiják.

 

Okamžitě zaútočí a začne decimovat základnu. Nedlouho poté je do akce povolán speciální agent CIA Greg Larson, který už před časem uspokojivě vyřešil stejný problém s podobným geneticky vytvořeným netvorem. Nyní je pověřen úkolem sestavit elitní jednotku, která se má neprodleně vydat na cestu do Ruska a tam se postarat o chycení nebezpečné nestvůry. V rámci utajení celé akce najme Larson v Rusku pro dopravu vůz vyhoštěného Američana Dwighta Stoddarda a jeho ruské manželky Nadii.

Opomene jim ovšem říci celou pravdu o poslání jednotky. Když pak tým dorazí k základně, najde ji zcela vylidněnou. Když se obrovský had pustí do požírání amerického komanda, dostane Larson nové příkazy. Místo aby se pokoušel netvora chytit živého, má z něj jen získat vzorek DNA a poté ho prostě co nejrychleji a nejúčinněji zlikvidovat.

 

Navíc se má postarat, aby po tomto mezinárodním vojenském fiasku nezůstala žádná stopa a samozřejmě žádný svědek. Dwight a Nadia však nejsou hloupí a hodlají tuhle polízanici přežít. Zatím však Larson Nadiu potřebuje. Je totiž jediná, kdo je natolik malý a štíhlý, že se dokáže protáhnout větracími otvory a získat výbušniny potřebné k likvidaci hada.

Tento úmysl však poněkud zkomplikuje nepříjemný fakt, že had plivající kyselinu Nadiu dočasně oslepí. Ještě horší zprávy se však ti, kteří dosud žijí, dočkají, když zjistí, že šéfové odpovědní za rusko-americký vojenský program se rozhodli pro jistotu vyhodit hroznýše do povětří i s celou základnou a americkými vojáky, kteří náhodou v podzemí základny zatím přežili jeho útoky. Začíná závod s časem, ve kterém jde především o to, jestli se podaří dostat pořádnou porci výbušniny C-4 hadovi do žaludku.

 

Na imdb.com pod 30 procent, na csfd.cz 8: Pokračování filmu o biologické zbrani v podobě gigantického plaza chrlícího kyselinu s ubohou animací a příšernými hereckými výkony. Koeficient zábavnosti je ale díky ukrutné špatnosti poměrně vysoký.

Zadní strana obálky 

Žánr: Akční / Horor / Sci-fi / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 2002

Délka: 86 minut

Původní název: Python 2

Světová premiéra: 17. července 2002 – USA

Režie: L. A. McConnell

Scénář: Jeff Rank

Produkce: Jeffery Beach, John Capilla, Melanie J. Elin, James Hollensteiner, Thomas J. Niedermeyer Jr., Phillip J. Roth, T. J. Sakasegawa, Richard Smith, Plamen Voynovsky

Hudba: Richard McHugh

Kamera: Azusa Ohno

Střih: David Flores

Kostýmy: Brianna Simer

Společnost: Python Productions LLC / The Sci-Fi Channel / UFO Films

Natáčeno: Sofie, Bulharsko

Hrají: William „Billy" Zabka (Greg Larson), Dana Ashbrook (Dwight Stoddard), Alex Jolig (Matthew Coe), Simmone „Jade" Mackinnon (Nadia), Marcus Aurelius (plukovník Jefferson), Mike „Michael" Mitchell (Hewitt), Anthony Nichols (Keruptkot), Vladimir Kolev aka Vivtor Kohl (Crawley), Ken Evans (Boyer), Raicho Vasilev aka Raymond Valley (Dirc), Vince Diamond (McEwen), Velizar Binev (Aziz), Tyrone Pinkham (pilot), Robert Sands (kopilot), Maxim Gentchev (starý voják), Hristo Shopov (doktor), Ivaylo Geraskov (Zubov), Ivan Barnev (ruský voják), Georgi Ivanov (ruský voják), Ivan Panev (vědec), Stanislav Dimitrov (vědec), Robert Zachar (otec), Bojka Velkova (matka), Kiril Hristov (Spencer), Assen Blatechki (Ramon), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3 (podle imdb.com 1,78:1)

Bonus: trailery