Intervideo – Volání na ďábla

Aktuálně se v úterý 7. prosince 2010 za 69,- Kč objevuje od filmového portálu Intervideo dobrodružný příběh Volání na ďábla. Dva pytláci se rozhodnou ulovit kořist, na které by si leckdo vylámal zuby – německý válečný křižník. Vycvičené císařské vojsko je však příliš silným protivníkem…

Sympatického, vtipného, leč trochu naivního Angličana Sebastiana Oldsmitha okouzlí prostředí tropických ostrovů poblíž afrického kontinentu natolik, že v roce 1913 opustí rodnou vlast a odstěhuje se do tohoto ráje na zemi. Usadí se v jedné z domorodých vesnic portugalské Afriky, kde se seznámí s bývalým plukovníkem, americkým dobrodruhem Flynnem O’Flynnem a jeho dcerou Rosou, jež nemá s otcem právě ty nejlepší vztahy. Nemůže se vyrovnat nejen s jeho alkoholismem, ale i pytláctvím, které se stalo velkou plukovníkovou zálibou.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Zato Sebastiana Flynnův dobrodružný život láká, zvláště když při něm může ještě zbohatnout… Jednoho dne dostane Flynn zvláštní nabídku od britské vlády – jestliže se mu podaří zničit postrach Indického oceánu, německý bitevní křižník Blücher ukrytý kdesi poblíž ostrova, získá bohatou odměnu. Okamžitě se vydává se Sebastianem na plavbu kolem ostrova, aby zjistili, kde křižník kotví. Němci si ale jejich bárky všimnou, potopí ji a posádku uvězní na své lodi.

Obrazovka z DVD 

Důstojník Fleischer chce zajatce co nejdříve popravit, avšak těm se na poslední chvíli podaří z křižníku uprchnout. Za velmi dramatických okolností se dostanou na pevninu, kde hledají úkryt před rozzuřenými německými vojáky, kteří je chtějí chytit za každou cenu…

Obrazovka z DVD 

Při druhé výpravě ukradnou německé daně z příjmů, za které se Oldsmith ožení s O‘Flynnovou dcerou Rosou a to i přes O‘Flynnovi komické námitky.

Obrazovka z DVD 

Začíná 1.světová válka, Oldsmithovi zabijí dceru a osobní msta Flynna, Oldsmitha a Rosy začíná. Hledají německou bitevní loď Blücher a komisaře Fleischera.

Na imdb.com 60 procent, csfd.cz o 10 víc: Skutečný příběh Koenigsbergu je mnohem méně atraktivní než to, co nám předkládá adaptace románu. Zajímavé herecké obsazení, slušné tempo, docela krvavé a kruté.

Zadní strana obalu 

Žánr: Drama / Akční / Dobrodružný / Thriller / Válečný

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 1976

Délka: 133 minut (1:54:53)

Původní název: Shout at the Devil

Režie: Peter R. Hunt

Námět: Wilbur Smith (román "Shout at the Devil")

Scénář: Stanley Price, Alastair Reid, Wilbur Smith

Produkce: Michael Klinger, Tony Klinger, Robert Sterne

Hudba: Maurice Jarre

Kamera: Michael Reed

Střih: Michael J. Duthie

Společnost: Tonav Film Productions Limited

Natáčeno: Malta, Jižní Afrika

Hrají: Lee Marvin (plukovník Flynn O’Flynn), Roger Moore (Sebastian Oldsmith), Barbara Parkins (Rosa O’Flynnová/Oldsmithová), Ian Holm (Mohammed), Reinhard „Rene" Kolldehoff (Herman Fleischer, německý komisař, velitel jižních provincií), Gernot Endemann (Braun), Karl Michael Vogler (Von Kleine), Horst Janson (Kyller), Gerard Paquis (kapitán da Silva, portugalský pilot), Maurice Denham (pan Smythe), Jean Kent (paní Smytheová), Heather Wright (Cynthia Smytheová), George Coulouris (El Keb), Renu Setna (pan Raji), Murray Melvin (poručík Phipps), Bernard Horsfall (kapitán Joyce), Robert Lang (kapitán Henry), Peter Copley (admirál Howe), Geoff Davidson (Mackintosh), Simon Sabela (vesnický náčelník), Shalimar Undi (chůva), Joe Mafela (seržant Dumu), Paul Mafela (běžec), Solomon Dungane (Luti), Ray Msengana (Ahmed), Nikos Kourtis (Arab), a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (2,20:1 letterbox, podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: portál Intervideo, upoutávky (Collection 1 a 2)