Blesk pro ženy – Korunní princ 2

S logem Blesku pro ženy hlásí Hollywood Classic Entertainment v pondělí 13. prosince 2010 za 59,- Kč pokračování v podobě DVD Korunní princ 2. Pravdivý příběh nenaplněné lásky korunního prince Rudolfa k jeho osudové ženě Mary Vetserové… Naděje monarchie.  

Výpravná minisérie, jež vznikla ve spolupráci Rakouska, Itálie, Francie a Německa, se věnuje postavě mladého prince Rudolfa Habsburského, syna císaře Franze Josefa a oblíbené císařovny Sisi.

Jeho divoká a nespoutaná povaha předurčila jeho tragický osud. Nikdy se nedočkal trůnu ani skutečného uznání otce, i když by díky liberální mysli patřil k moderním a osvíceným evropským panovníkům. Spoustu sil však mladíkovi sebraly jeho milostné aféry, které později vystřídala osudová láska k mladičké baronesse Mary Vetserové.

Rudolf v roli následníka usiloval o evropský mír a sblížení národů, což odporovalo smýšlení konzervativních kruhů kolem císaře. Miloval právě tak Prahu jako své temperamentní Maďary. Politický sňatek s belgickou princeznou Stephanií mu nepřinesl příliš štěstí. Nevinná krása Mary Vetserové na něj zapůsobila jako blesk z čistého nebe. Oficiálně jim nebylo dovoleno spolu žít, odloučit se však od sebe nedokázali.

A co nám říká obálka:

 V čele Rakouska-Uherska stále stojí striktní voják František Josef I., který by rád přenechal korunu jedinému synovi korunnímu princi Rudolfovi. Ten se však díky svým myšlenkám a velmi liberálnímu politickému postoji nejeví jako plnohodnotný následník trůnu. Otcem nepochopený a zlomený Rudolf se začíná utápět v žalu a balancovat na hranici mezi životem a smrtí…

 

Více se seznamuje s mladičkou baronesou Mary, která ho od dětství obdivuje, chápe a miluje. Odmítá nařízení své matky provdat se za bohatého Braganzu. Rudolf se, i přes své společenské postavení, manželství a velmi pohrdavý vztah k ženám, do Mary zamiluje. Uhájí si svou lásku? 

Zadní strana obálky 

Žánr: Biografický / Drama / Historický / Romantický

Země původu: Rakousko / Francie / Německo / Itálie

Rok vzniku: 2006

Délka: dohromady 180 minut

Původní název: Kronprinz Rudolf

Světová premiéra: 30. dubna 2006 – Rakousko

Režie: Robert Dornhelm

Scénář: Didier Decoin, Klaus Lintschinger

Produkce: Ferdinand Dohna, Andreas Kamm, Kurt J. Mrkwicka, Christian Wolf

Hudba: Ludwig Eckmann, Joerg Magnus Pfeil

Kamera: Michael Riebl

Střih: Ingrid Koller

Kostýmy: Uli Fessler, Margit Salzinger

Společnost: EOS Entertainment / MR Filmproduktion

Natáčeno: Hofburg, Innsbruck, Tyrol, Rakousko / Laxenburg Castle, Laxenburg, Lower Austria, Rakousko / Laxenburg, Lower Austria, Rakousko / Opera, Vídeň, Rakousko / Schönbrunn Palace, Schönbrunner Schloßstraße 47-49, Hietzing, Vídeň, Rakousko / Vídeň, Rakousko

Hrají: Max von Thun (Rudolf), Vittoria Puccini (Mary Vetseraová), Caroline Athanasiadis (operní zpěvačka), Gabriel Barylli (Miguel de Braganza), Wolfgang Böck (Bratfisch), Klaus Maria Brandauer (císař František Josef), Renate Brandtner (Gisela), Andrew Burey (Albrecht), Sandra Ceccarelli (císařovna Elisabeth ‚Sisi‘), Julia Cencig (Marie Larisch), Christian Clavier (premiér Taaffe), Hilde Dalik (Anna), Stefanie Dvorak (Ida Ferenczy), Saskia Fanta (služebná Erna), Manfred Feller (žalobce), Albert Fortell (Dr. Widerhofer), Rainer Frieb (otec Sarah), Michael Friedl (židovský chlapec), Michou Friesz (Madame Wolfová), Phillippa Galli (Hanna Vetseraová), Daniela Golpashin (Stephanie), Georg Hauke (Reuss), Veronika Hepperle (Mary Vetseraová v dětství), Wolfgang Hübsch (arcibiskup Schwarzenberg), Julia Jentsch (Sarah Maieslová), Bernd Jeschek (hrabě Hoyos), Christian Kainradl (maďarský důstojník), Fritz Karl (velkovévoda Johann), Georges Kern (Schönerer), Karl Maria Kinsky (Brehm), Michael König (Georges Clemenceau), Hubert Kramar (Bay Middleton), Joachim Król (Moritz Szeps), a další

Údaje o DVD:

Délka: 93 minut

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3

Bonus: žádný