Mido Film – Vexille 2077

Společnost Mido Film rozšiřuje nabídku a vstupuje na trh levných DVD. První titul se jmenuje Vexille 2077 a bude v prodeji od 10. do 17. května 2008 a jedná se o počítačově animovaný manga snímek s podtitulem Budoucnost nebyla ještě nikdy tak nejistá. Cena 49,– Kč, na pultech od 10. května 2008.  

 

Od počátku 21. století se pokrok ve vývoji biotechnologií posunul vpřed mílovými kroky. Tento skok umožnil dosud nevídané léčebné metody i prodloužení lidského života. Bez jakékoliv mezinárodní kontroly bezpečnosti užití takových technologií se však náhle začínají vyskytovat závažné lékařské nehody a objevují se nové zákeřné viry. Následkem těchto událostí se OSN rozhoduje vydat mezinárodní smlouvu omezující výzkum a vývoj biotechnologií. Ve stejnou dobu se také nezadržitelně rozmáhá robotika. V čele vývoje těchto strojů stojí Japonsko, které vyrábí roboty pro domácí, ale i pro vojenské využití a získává rychle celosvětový monopol.

Objevují se i roboti s lidskou podobou. OSN uzavírá další smlouvu, která považuje robo-technologie za hrozbu pro existenci samotného lidstva a zakazuje je. Japonsko se pokouší smlouvu vetovat, avšak neuspěje. Země vycházejícího slunce se tak dobrovolně uchyluje k izolaci. Píše se rok 2077. Uběhlo 10 let od doby, kdy se Japonsko rozhodlo opustit řady OSN. Celý ostrov je nyní obklopen ultramagnetickým polem, které brání vstupu do země. Špionážní služba USA náhle získává znepokojivou informaci, že Japonsko pracuje na ultimátní zbrani, jenž může představovat smrtelnou hrozbu pro celý svět. Je rozhodnuto vyslat k průzkumu zvláštní vojenskou jednotku SWORD, které velí dívka jménem VEXILLE a její milenec LEON . Členové SWORDu se vydávají za splněním úkolu na nebezpečnou misi do neznáma…

Žánr: animovaný, sci-fi
Rok vzniku: 2007
Země původu: Japonsko
Délka: 109 minut
Režie: SORI
Scénář: HARUKA HANDA (APPLESEED), SORI (Ping Pong)
Produkce: KAZUYA HAMANA
Výroba: TOSHIAKI NAKAZAWA, YUMIKO YOSHIHARA, ICHIRO TAKASE
Hudba: PAUL OAKENFOLD (The Matrix Reloaded, Collateral, SHREK 2)
Výtvarná produkce: TORU HISHIYAMA
Střih: SORI
Zvuk: KOJI KASAMATSU (Appleseed)
© 2007 SHOCHIKU CO., LTD.
Menu DVD 
Údaje o DVD:  
Volba kapitol 
Zvuk: Dolby Digital 2.0 japonsky, 5.1 česky 
Titulky: česky
Nastavení zvukové stopy 
Obraz: barevný PAL 16:9
Bonusy: originální trailer, fotografie
Bonus