Chobotnice 2 – 3. a 4. díl

Od seriálu Chobotnice již vyšly dosud celkem 4 DVD a dnes vychází páté, respektive druhý disk z druhé řady. První řada vyšla na třech DVD a druhá řada vyjde na dalších třech DVD, z nichž to prostřední vychází právě dnes, v pátek 2. května 2008. Cena 49,– Kč.

Po únosu a znásilnění své třináctileté dcery byl inspektor Corrado Cattani přinucen přerušit vyšetřování zločinů mafie. Přichází další rána – jeho dcera umírá a dva kolegové jsou zavražděni. V zájmu práva a odplaty předstírá spolupráci se zločinci a odkrývá mnohamilionový obchod se zbraněmi. Na scéně se objevuje bývalý nepřítel – Olga Camastra, která se do Corrada zamiluje a je pro něj ochotna odhalit kriminální praktiky. Cattani získává s její pomocí důkaz proti zločincům. Ale boj ještě není u konce…

Hlavní roli inspektora Corrada Cattaniho ztvárnil Michele Placido. Televizní Chobotnice se začala natáčet v roce 1984 a nikdo netušil, jaký úspěch Placidovi boj s mafiánskými chapadly přinese. Seriál sledovalo v Itálii až 15 milionů diváků, kteří mu dávali přednost i před fotbalem. Natočil celkem 4 série.

Originální název: La Piovra 2
Žánr: Krimi
Rok výroby: 1985
Země výroby: Itálie

Režie: Florestano Vancini
Hrají: Michele Placido, Florinda Bolkan, Martin Balsam, Daniel Ceccaldi

Údaje o DVD:
Počet DVD: 1
Region: 2
Originální zvuk: ne
Český dabing: 2.0
Titulky: ne
Obraz: 4:3
Délka: 138 minut
Bonus: Biografie, filmografie herců a tvůrců