Amercom – Slečna Marplová 13 – Kapsa plná žita

Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho, ani ty… Nu, mladším ročníkům to asi nic neřekne, každopádně máme 10. prosince 2009 a na stáncích je dostupný další disk z edice Slečna Marplová od vydavatelství Amercom. Tentokrát můžeme shlédnout film Kapsa plná žita.

Bohatý obchodník Rex Fortescue je zavražděn – někdo jej otrávil jedem z tisu. V kapse jeho saka přitom bylo žito, což si nikdo nedokáže vysvětlit. Brzy na to umírá i Fortescueova žena a také služebná Gladys, jež předtím pracovala u slečny Marplové. Ta se o událostech doví z tisku a rozhodne se okamžitě přijet na místo neštěstí, tedy do sídla Fortescueových s poetickým názvem „Vila v tisech"…

Máme tady slibovanou novou představitelku slečny Marplové, ale myslím, že si s tou „starou" v ničem nezadá. Jeden z hlavních představitelů si zahrál v jiném britském seriálu, Sága rodu Forsytů. A jedna postava se jmenuje příjmením skoro stejně jako slečna Marplová v civilu.

Žánr: krimi/detektivní

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2008

Délka:  93 minut

Původní název: A Pocket full of Rye

Režie: Charles Palmer

Produkce: Karen Thrussell

Kamera: Cinders Forshaw BSC

Scénář: Kevin Elyot

Hudba: Dominik Scherrer

Hrají: Julia McKenzie (slečna Marplová), Rose Heiney (Gladys), Laura Haddock (slečna Grosvenorová), Ken Cranham (Rex Fortescue), Thea Collings (Tilly), Lucy Cohu (Pat Fortescue), Rupert Graves (Lance Fortescue), Matthew Macfadyen (inspektor Neele), Edward Tudor Pole (profesor Bernsdorrf), Ralf Little (seržant Pickford), Helen Baxendale (Mary Dove), Ken Campbell (Crump), Anna Madeley (Adele Fortescue), Joseph Beattie (Vivian Dubois), Wendy Richards (paní Crumpová), Ben Miles (Percival Fortescue), Liz White (Jennifer Fortescue), Hattie Morahan (Elaine Fortescue), Paul Brooke (Billingsley), Chris Larkin (Gerald Wright), Prunella Scales (paní Mackenzieová), Rachel Atkins (sestra v sanatoriu)

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky, anglicky, polsky (lektor)

Titulky: české, polské

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3