Amercom – Slečna Marplová 14 – Vraždit je snadné

Měsíc pryč… Oznamuje se další DVD z edice slečna Marplová od vydavatelství Amercom. Je 7. ledna 2010 a k dostání je tentokráte titul Vraždit je snadné.

Slečna Marplová se ve vlaku seznámí s Lavinií Pinkertonovou, která jede do Londýna, aby Scotland Yardu sdělila své podezření ohledně dvou podivných úmrtí, k nimž došlo ve vesnici Wychwood. Než paní Pinkertonová vystoupí, svěří se ještě, že se obává o svůj život. Brzy na to pak v Londýně zemře při nehodě. Byla to však opravdu nehoda?

„Žijeme-li v srdcích našich pozůstalých, pak jsme nezemřeli." Pořád těch 4:3 na obalu…ale třeba se mi to jenom zdá… Mimochodem, novou slečnu Marplovou dabuje Gabriela Vránová. V jedné z rolí uvidíme přitroublého inspektora detektiva Grimma z Tenké modré linie. A koronera si nezahrál nikdo jiný než scénárista tohoto dílu.

Žánr: krimi/detektivní

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2008

Délka:  93 minut

Původní název: Murder is easy

Režie: Hettie Macdonald

Produkce: Karen Thrussell

Kamera: Martin Fuhrer BSC

Scénář: Stephen Churchett

Hudba: Dominik Scherrer

Hrají: Julia McKenzie (slečna Marplová), Steve Pemberton (Henry Wake), Shirley Henderson (Honoria Waynflete), Sylvia Syms (Lavinia Pinkerton), Benedict Cumberbath (Luke Fitzwilliam), Lyndsey Marshal (Amy Gibbs), James Lance (dr. Geoffrey Thomas), Tim Brooke-Taylor (dr. Edward Humbleby), Camilla Arfwedson (Rose Humbleby), Hugo Speer (James Abbot), Anna Chancellor (Lydia Horton), David Haig (major Hugh Horton), Margo Stilley (Bridget Conway), Jemma Redgrave (Jessie Humbleby), Russel Tovey (PC Terence Reed), Stephen Churchett (koroner), Steven Hartley (George Rogers), Julian Lightwing (Leonard Waynflete)

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky, anglicky, polsky (lektor)

Titulky: české, polské

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3