DVDcom – Honba za klenotem Nilu

Kolem 9. června 2010 se v trafikách a obchodech zásobovaných firmou DVDCom objevil ze Zlaté edice titul postarší, leč stále dobrý – Honba za klenotem Nilu.

 

V závěru superhitu Honba za diamantem vyplula spisovatelka Joan Wilder (Kathleen Turner) společně se světoběžníkem Jackem Coltonem (Michael Douglas) vstříc západu slunce. Teď přichází pokračování nabité napětím, ve kterém se oba – znovu s Ralphem (Danny deVito) v patách – vydávají kvůli klenotu na nebezpečnou cestu napříč nelítostnou severoafrickou pouští. Zákeřné kmeny, zrádné kobky, ani nekonečný zástup zločinců všeho druhu nedokáže zabránit tomuhle triu tajemný "klenot" nalézt.

Joan Wilder je stále úspěšnou spisovatelkou, ovšem tentokrát si ji vyhlédne jistý diktátor, aby se stala svědkem ovládnutí jeho země. Jack přijde o svou loď a vydává se s Ralphem hledat Joan. Jack vysvobodí z diktátorova vězení podivného domorodce, zatímco Ralph se dostane k odboji…

Ovšem není klenot jako klenot. V „prvním dílu" šlo o vzácný drahokam, teď jde o trochu něco jiného. Menu je, dá-li se to tak říct, celkem ošklivé, obraz odpovídá svému stáří.

Žánr: dobrodružný / komedie

Země původu: USA

Rok vzniku: 1985

Délka:  110 minut

Původní název: The Jewel Of The Nile

Režie: Levis Teague

Produkce: The Stone Group, Ltd.

Kamera: Alex Witt

Hudba: Richard Whitfield

Hrají: Michael Douglas (Jack), Kathleen Turner (Joan), Danny DeVito (Ralph), Spiros Focás (Omar), Avner Eisenberg (Jewel), Paul David Magid (Tarak), Howard Jay Patterson (Barak), Randall Edwin Nelson (Karak), Samuel Ross Williams (Arak), Timothy Daniel Furst (Sarak), Hamid Fillali (Rachid), Holland Taylor (Gloria), Guy Cuevas (Le Vasseur), Peter De Palma (misionář), Mark Daly Richards (pirát), Sadeke Colobanane (náčelník Núbijců), Hyacinthe N’iaye (núbijský bojovník), Daniel Peacock, Benyahim Ahed (Omarův důstojník), Alaoui Hassen (přednosta stanice), Makoula Ahmed (prodavač jízdenek), Akasby Mohamed (starý muž), Zaouia Abdelmajid (pilot F-16), Ted Buffington a další.

 

Údaje o DVD:

Zvuk: anglicky, česky, maďarsky

Titulky: anglické, bulharské, české

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9