Levné knihy – červen 2006 (2.)

Nedávno jsme informovali o nových DVD společnosti Levné Knihy KMa. Měsíc červen ještě neskončil, a tento agilní vydavatel má na pultech svých prodejen nachystánu další várku zajímavých filmů.

AKIRA KUROSAWA
Sedm Samurajů

Mistrovské dílo, jež inspirovalo celé generace diváků a filmových tvůrců – mnohými z nich je dodnes prohlašováno za nejlepší film všech dob. Obyvatelé středověké japonské vesnice mezi sebou ukrývají sedm samurajů, které najali, aby je ochránili před nájezdy loupeživých agresorů. Když nic netušící bandité vpadnou do osady vyrabovat zásoby, jež chudí rolníci nastřádali na zimu, strhne se krvavá vřava… Původní znění s českými titulky.

Cena: 99,– Kč

Rudovous

Poslední tvůrčí spolupráce Kurosawy s hercem nezdolné energie Toshiro Mifunem. Rudovous je příběhem dozrávání mladého absolventa medicíny. Přidělen ke službě na schudlé místní klinice, Dr. Yasumoto naráží na neústupnou osobnost vrchního lékaře Dr. Niideho, známého jako „Rudovous“. Po počáteční ostré konfrontaci mladý lékař porozumí Rudovousově krédu, že v životě existují důležitější hodnoty než moc a sláva. Původní znění s českými titulky.

Cena: 99,– Kč

OSTATNÍ
Fascinující svět zvířat – PTÁCI

Je celá řada důvodů, pro které ptáci prožívají zcela výsadního postavení nejen v živočišné říši, ale i ve světě lidí: ze všech létajících živočichů dosáhli právě oni nejvyšší dokonalosti, schopnost letu jim umožnila rozšířit se po celé planetě. Co ale činí z ptáků předmět lidského obdivu je především schopnost, která byla člověku odepřena a o které mohl jenom snít – schopnost létat. Ojedinělé záběry kamer BBC vám na tomto disku přibližují některé z nejzajímavějších zástupců obrovské ptačí říše.

Cena: 99,– Kč

Bolek a Lolek vyrážejí do světa 1

Tentokrát s našimi kamarády Bolkem a Lolkem vyrazíte na putování kolem světa. Zažijete s nimi spoustu zajímavých příhod – navštívíte Kanadu, Zlaté město Inků a poušť Gobi. Připojte se k našim hrdinům a prožijte společně s nimi nezapomenutelné zážitky u hrobky Faraónů a na úpatí Kilimandžáro. Film vhodný pro celou rodinu.

Cena: 99,– Kč
Vydavatel: Urania

Návrat velkého Blondýna

Houslista Francois Perrin byl zcela náhodně vybrán v davu na letišti jako vějička, na kterou se měl chytit ctižádostivý náměstek velitele tajné služby plukovník Milan. Ten se totiž chystal intrikami zkompromitovat nejvyššího šéfa a obsadit tak jeho místo. Milan strojil na záhadného velkého blondýna ty nejdůmyslnější léčky a poslal na něj svou nejsvůdnější a nejschopnější agentku Christinu. Ale vše se mu jaksi vymklo z rukou: Christina se do Perrina zamilovala a do nastražených pastí padá on sám.

Cena: 99,– Kč (119,– SKK)
Vydavatel: Levné knihy/Intersonic
Poznámka: Toto DVD vyšlo také jako příloha časopisu TV Duel 2005/20 v září 2005
Jazyk: Čeština, Francouzština