TOPCD – Ankh – Malý faraón: Srdce Osirise

Pokud záznamy nelhou, pak pokračování velmi úspěšné adventury se mělo objevit už dávno, pradávno. Nicméně až v úterý 18. ledna 2011 tu máme za 49,- Kč počítačovou hru Ankh – Malý faraón: Srdce Osirise. A ať na obal koukám, jak koukám, logo časopisu ABC, s nímž jsme si tuto edici dosud spojovali, nikde nevidím. Jeho místo zaujal text Edice TOPCD PC her s označením 2011/01. 

Assil a Thara jsou zpátky! Ovšem za jejich zády se krčí křivák Osiris, který splétá plány na návrat do světa živých a jeho postupné ovládnutí. Vydařený nástupce prvního dílu, který jeho kvalit sice nedosahuje, ale přesto nabízí solidní zábavu na dlouhou dobu.

Co psaly tehdejší weby v době vydání:  

Bylo jen otázkou času, než se k nám tihle hrdinové relativně dobře kritikou i hráči přijaté adventury Ankh (2006) vrátí prostřednictvím nějakého pokračování. Ten čas nastal a na stole leží Ankh: Srdce Osirise a čeká, až prožijeme její další egyptské dobrodružství. Sizuaci asi nejlépe vystihuje slovo datadisk, jakkoli to v případě adventury vypadá podivně. Dočkáme se několika nových prostředí, předmětů a dokonce i jedné nové hratelné postavy. Na to, aby se za název hry mohla připojit číslice 2, je toho ale příliš málo. Jedná se sice o stand-alone datadisk, což znamená, že k jeho spuštění nebudete původní Ankh potřebovat, přesto je jeho předchozí dohrání téměř nutností. Příběh totiž přímo navazuje na události z minulého dílu a nějakým vysvětlováním se zde nikdo zdržovat nebude – pokud si tedy chcete hru užít naplno, rozhodně do jeho pořízení investujte.

A cože se pokazilo tentokrát? Přestože již vše vypadalo takřka ideálně, stačí smolaři Assilovi pouhý měsíc na to, aby byl jeho život v ruinách. Jednoho dne se probudí s příšernou kocovinou na Káhirské ulici, milovaná Thara ho opustila a co hůř – posvátný Ankh je také pryč. Nezbývá nic jiného než se pustit do nového dobrodružství a pokusit se všechny průšvihy napravit.

Je to skvělá příležitost vrhnout se po hlavě do napínavého dobrodružství, ve kterém nebude nouze o zapeklité situace, úkoly a nástrahy, ale také o řadu komických situací, zajímavých setkání a humorných dialogů s někdy opravdu bizarními postavičkami ze starověkého Egypta. Podaří se Assilovi dopadnout zloděje a napravit všechny průšvihy, které svou nezodpovědností napáchal? To zjistíte v pěti kapitolách této náramně zábavné adventury – horké slunce, spoře oděné děvy, oázy plné klidu a prokletí od mumie jako bonus navíc!

Minimální konfigurace: 

Windows 2000, XP Vista[32bit] Vista[64bit] Windows 7

procesor 1000MHz

paměť 256MB RAM

grafická karta s 64MB RAM

1.00GB volno na disku

DVDROM

Grafická karta nVidia GeForce 3 a vyšší (GeForce 4 není podporována)