Blesk – Ovládání mysli

Dalším televizním podprůměrem bude od Hollywood Classic Entertainment s logem deníku Blesk ve čtvrtek 27. ledna 2011 za 59,- Kč titul Ovládání mysli. Když tvé vlastní myšlenky nejsou ve tvé moci. Svobodná myšlenka může být smrtící. Nevinný muž, který je proti své vůli zatažen do krutého vládního experimentu s ovládáním mysli.

Lance Bishop žije poklidným a spořádaným životem obyčejného člověka. Pracuje jako pojišťovací agent u jedné z velkých pojišťovacích společností a nade vše miluje svou manželku Karen. Celý jeho život se však nečekaně obrátí vzhůru nohama, když mu cestu zkříží šílený muž, rozcuchaný zabiják, který vtrhne do jeho kanceláře a skoro ho zabije. Pokusí se Lancemu naléhavě sdělit něco podivného a pak se se slovy "Kéž bys věděl to, co vím já" zastřelí. Od té chvíle Lanceho pronásledují děsivé noční můry a hlasy, které tvrdí, že zabít svou ženu vůbec není špatný nápad a snaží se ho přimět, aby přešel od nápadu k činu.

 

Zpočátku se domnívá, že jde o následek traumatického zážitku, později má pocit, že musí jít o psychickou poruchu, že se asi zbláznil. Jenže pak zjistí, že nemůže důvěřovat vůbec nikomu, zvláště ne policejnímu oddělení, které vyšetřuje vraždy, a dokonce ani sám sobě.

Když se s pomocí kamaráda Reggieho pokouší zjistit, co se to s ním děje, objeví další podobně postižené obyčejné lidi. Vyjde najevo, že on i ostatní se stali obětí krutého vládního experimentu, jehož cílem je dosáhnout a otestovat absolutní kontrolu mysli člověka a jeho ovládnutí. A protože jim nikdo nevěří, nezbývá jim, než aby se sami pokusili zastavit plán, který ohrožuje soukromí, svobodu i vůli celého národa.

 

I když většina komentujících projevuje své nadšení, hodnocení zůstává na 47 procentech: Má to spád, zajímavou pointu, i přes napjatý rozpočet jde o solidní sci-fi béčko.

Žánr: Akční / Mysteriozní / Sci-fi / Thriller

Země původu: USA / Kanada

Rok vzniku: 2003

Délka: 84 minut

Původní název: Control Factor

Světová premiéra: 18. ledna 2003 – USA

Režie: Nelson McCormick

Scénář: John Dombrow

Produkce: Paul M. Leonard, Derek S. Rappaport, Chuck Simon

Hudba: Pete Kneser

Kamera: Rudolf Blahacek

Střih: Michael Matzdorff

Kostýmy: Ruth Secord

Společnost: S Pictures

Natáčeno: Toronto, Ontario, Kanada

Hrají: Adam Baldwin (Lance Bishop), Elizabeth Berkley (Karen Bishopová), Tony Todd (Reggie), Conrad Dunn (Thrillkill), John Neville (ředitel), Ann Marin (Darco), Peter Spence (Trevor Constantine), Susan Potvin (Susan), David Ferry (detektiv Jordan), Mif (bezdomovec), Raoul Bhaneja (prodavač), Lisa Messinger (zneužitá žena), Joel Rinzler (zněužitý manžel), Louise Gauthier (matka), Colm Magner (otec), Carrie Clayton (prostitutka), Brad Wietersen (spoutaný), Hayden Baptiste (člen gangu), Nanci Steele (servírka), Kelly King (žena), Michael B. King (muž), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (podle imdb.com 1,78:1)

Bonus: žádný