Hollywood Classic Entertainment – Drsňák Dudley

Hollywood Classic Entertainment v ediční řadě FilmParáda v úterý 29. března 2011 nabídne za 99,- Kč další film s logem společnosti Universal Drsňák Dudley. Nový druh hrdiny! Vždy na správné straně…

Dva chlapci, dívka a jeden nepříliš vychovaný kůň.

Dudley je tak trochu nešika a smolař, nepobral ani příliš důvtipu. Své nedostatky však nahrazuje horlivostí, díky níž nakonec vždy všechno dotáhne do konce. Jeho služba u kanadské jízdní policie nemá chybu až do dne, kdy se objeví zloduch Snidely, který mu chce přebrat holku, získat podvodem jmění a hlavně: zbavit se Dudleyho… To mu však neprojde jen tak lehce, protože Dudley se nevzdává!

Obsáhlejší verze obsahu:

Mladík Dudley slouží u kanadské jízdní policie v idylicky pokojném a malebném městečku Semi-Happy Valley vysoko v horách. Je tak trochu nešika a smolař a ani inteligence příliš nepobral, o to je však snaživější a nedostatek chytrosti nahrazuje horlivostí a urputností, se kterou nakonec vždy dotáhne do konce co si předsevzal.

Jeho nadřízený, starý inspektor Fenwick, má sice stejně potíží s Dudleym jako s narušiteli pořádku, přesto však shlíží na horlivého podřízeného s laskavou tolerancí. Navíc má atraktivní dceru Nell, která procestovala svět, poté se usadila v Seattlu, ale právě nyní přijela na návštěvu do rodného městečka. Dudley se do ní na první pohled zamiluje, ale než na ni stačí udělat alespoň trochu dobrý dojem, objeví se jeho starý soupeř, zlý Snidely Whiplash, který, kromě toho, že se také uchází o Nell, kuje nekalé plány, jejichž obětí se má stát celé městečko a jeho klid.

Nejprve se rafinovaně zbaví Dudleyho, kterého pošle do hor, aby tam pátral po ukrytých upírech, sám hodlá skoupit v městečku všechen majetek, potom nasázet do blízkého potoka pár zlatých valounů, aby vyvolal dojem, že kolem Semi-Happy Valley je plno zlata a v nové zlaté horečce přilákal davy bohatství chtivých zlatokopů.

A když opravdu netrvá dlouho a starý prospektor Kim Jay Darling se objeví s povídačkou o zemi plné zlata, Snidely je připraven. Po celém městě otevře obchody s potřebami pro zlatokopy a stává se nejbohatším občanem města, které je dokonce přejmenováno na Whiplash City. Navíc se mu slávou a bohatstvím podaří upoutat pozornost Nell, zatímco chudák Dudley pátrá po upírech. A když se vrátí, je mu okamžitě jasné, že něco není v pořádku. Je odhodlán své krásné městečko zachránit, Snidelyho zastavit a popohnat k odpovědnosti. Jenže může někdo tak naprosto neschopný zastavit padouchův dokonalý plán? Bude v tomto případě stačit dobrý úmysl a horlivost?

Imdb.com 36 procent, csfd.cz 38: Neuvěřitelná slátanina bez špetky vtipu, které ani herci nepomůžou. Křečovitých 70 minut.

Zadní strana 

Žánr: Komedie / Rodinný / Romantický

Země původu: USA

Rok vzniku: 1999

Délka: 74 minut

Původní název: Dudley Do-Right

Světová premiéra: 21. srpna 1999 – USA

Režie: Hugh Wilson

Námět: Jay Ward

Scénář: Hugh Wilson

Produkce: Warren Carr, John Davis, J. Todd Harris, A. Ideth Hernandez, Mary Kane, Carmen More, Joseph Singer, Hugh Wilson, Kathy Zimmer

Hudba: Steve Dorff

Kamera: Donald E. Thorin

Střih: Don Brochu

Kostýmy: Lisa Jensen

Společnost: Universal Pictures / Davis Entertainment / Joseph Singer Entertainment

Natáčeno: Aldergrove, British Columbia, Kanada / Burnaby, British Columbia, Kanada / North Vancouver, British Columbia, Kanada / Vancouver, British Columbia, Kanada

Hrají: Brendan Fraser (Dudley Do-Right), Sarah Jessica Parker (Nell Fenwicková), Alfred Molina (Snidely K. ‚Whip‘ Whiplash), Eric Idle (prospektor Kim Jay Darling), Robert Prosky (inspektor Fenwick), Alex Rocco (šéf Kumquat), Jack Kehler (Howard), Louis Mustillo (postávající), Don Yesso (Kenneth), Jed Rees (Lavar), Brant von Hoffman (Barry), Corey Burton (hlas hlasatele), Dyllan Christopher (mladý Dudley), Ashley Yarman (mladá Nell), Jeremy Bergman (mladý Snidely), Douglas Newell (bankovní prezident), Haig Sutherland (pokladník), Michael McCarty (bankéř), Nicole Robert (matka), Rondel Reynoldson (obyvatelka města), Rick Poltaruk (obyvatel města), Kevin Blatch (obyvatel města). Regis Philbin (Regis), Kathie Lee Gifford (Kathie Lee), a další

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky  

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: