North Video – Titanic (2 DVD)

Co se všichni najednou zbláznili? Největší námořní katastrofa prošla katalogem Řitka Video, Intersonicu a aktuálně ji má v plánu North Video. V pátek 15. dubna 2011 bude místo původně plánovaných samostatných disků ke koupi Titanic ve dvoudiskovém provedení za 99,90 Kč. Příběh, který šokoval celý svět. 230 minut jedinečného dokumentu.

Nové kontroverzní teorie o zániku legendární lodě.

Disk 1 – Konec jedné éry/Ozvěny Titaniku

Disk 2 – Vzpomínky na Titanic/Kapitán Smith

V historii děsivých námořních katastrof existuje loď, kterou zná snad každý. Pýcha společnosti White Star Line, ve své době největší loď na světě. Její tragický konec při první plavbě šokoval celou planetu. Jak mohla být loď, prezentovaná jako nepotopitelná, tak brutálně zničena, navíc s tak obrovskými ztrátami na životech? Byla posledním výkřikem elegance, pohodlí… a hlavně bezpečí. I po stovce let se objevují stále nové teorie. Použili snad při její stavbě podřadnou ocel? Nebo to byl požár ve skladu uhlí, který kapitána nutil i při průjezdu ledovým polem k nebezpečné rychlosti?

Základní fakta o této nešťastné plavbě jsou dobře známá: loď vyplula 10. dubna roku 1912 ze Southamptonu, 14. dubna dvacet minut před půlnocí narazila do ledovce v severním Atlantiku a o pouhé dvě a půl hodiny později se potopila. Ze 2 228 lidí na palubě jich přežilo jen málo přes 700.

Příběh Titaniku nás dodnes fascinuje, protože je plný tajemství a protichůdných tvrzení. S některými kontroverzními teoriemi vás dnes chceme seznámit.

O jaký(é) dokumenty se jedná, těžko bez dalších informací hádat…

Zadní strana 

Žánr: Dokument

Délka: 110 minut + 116 minut

Původní název: Titanic

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

Obraz: 4:3

Bonus: žádný