Filmexport Home Video – Tajemství koránu

Filmexport Home Video jede podle plánu a v digipackovém balení za 99,- Kčv pondělí 18. dubna 2011 nabídne dokument z líhně History Channel Tajemství koránu – svatá kniha islámu. Podobnosti a rozdíly mezi koránem a biblí.

Korán je jednou z nejvýznamnějších knih všech dob – posvátný text, jenž řídí životy více než miliardy lidí. Muslimové po celém světě věří, že svatá kniha islámu je jakýmsi božím průvodcem, jenž věřícím pomáhá kráčet správou cestou.

Dokument Tajemství koránu odhaluje roušku tajemství, vysvětluje podstatu tohoto posvátného textu, jeho původ a smysl, jeho nesmírně spletitý básnický jazyk i jeho názory na mír, násilí a jiná vyznání.

Rozebírá jednotlivé verše, vysvětluje, proč byly věřícím zjeveny, jakým způsobem byly předávány i jaký je jejich význam v moderní době. Odkrývá zarážející podobnosti a rozdíly mezi koránem a biblí a neopomíjí ani skutečnost, že podle muslimů korán uvádí na pravou míru některé posvátné židovské a křesťanské texty.

Druhý díl dokumentu zkoumá jeho úlohu v islámských dějinách. Mapuje 500 let nadvlády a zlatého věku islámu, samozřejmě neopomíjí dnes tak často zmiňované slovo džihád, vysvětluje jeho význam v koránu i to, v jakém kontextu bylo používáno v minulosti a v jakém je používáno v současnosti islámskými radikály.

Žánr: Dokument

Země původu: USA

Rok vzniku: 2006

Původní název: Decoding The Past: Secrets of the Koran

Délka: 46 + 46 minut

Světová premiéra: 2. března 2006 – USA

Produkce: Alex Dawson, Alex Flaster, Sarah Pagura, Stacy Wolff

Hudba: Steve Mullen

Společnost: Towers Productions / History Channel

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný/černobílý PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný