Intersonic – Život po lidech 1

Máte doma dokument Planeta země po vymření lidstva, který vydal v roce 2010 FEX, a zdá se vám to málo? Hop a skok, škatulata a tak podobně a u InterSonicu se objevuje rozšířená podoba tohoto dokumentu, natažená v podobě televizního seriálu na (zatím) 4 DVD. Z něho dokonce pochází ústřední heslo, zdobící obálku série, jejíž první díl by měl být ke koupi ve středu 4. května 2011. Na pulty dorazí z dílny History Channel Život po lidech – 1. DVD za 69,- Kč. Vítejte na Zemi. Populace: 0. Pohled do světa, který nikdo z lidí neuvidí.

Napadlo vás někdy, co by se stalo, kdyby se všichni lidé najednou vypařili? Co by se stalo, kdyby lidé na Zemi vyhynuli? Kolik by toho po nás vlastně zůstalo a jestli vůbec něco? Jak by se chovala vypuštěná zdivočelá zvířata, smrtící viry a rostliny? Kolika let by se dožily ty nejznámější stavby a s jakou silou by na opuštěná města zaútočily přírodní živly? A kdo by převzal po lidech vládu na Zemi?

 

Dokumentární série Život po lidech právě takový pohled nabízí. Od prvního dne až po milion let po zmizení člověka mapuje tuto apokalyptickou vizi. Pomocí počítačových animací a pohledu vědců vás přenese do světa, kde se lidská populace rovná nule. A na základě faktů i teorií vám představí možné scénáře, které Zemi po lidech čekají. Některé ve vás vyvolají údiv, z dalších vás bude mrazit a s jinými možná budete polemizovat. Všechny vás ale přesvědčí o tom, že život tu byl před námi a bude i po nás.

 

DVD obsahuje 2 epizody 1. série:

Zanechaná těla (The Bodies Left Behind) – 21. dubna 2009

Zlom (Outbreak) – 28. dubna 2009

Existují dvě série z let 2009 až 2011 v celkovém počtu 20 epizod.

Hodnocení mezi 70 až 80 procenty, domácí komentující ale poměrně nespokojeni: Člověk si kvůli neustálému opakování již řečeného za stále stejného obrazového doprovodu připadá jako dítě ze zvláštní školy, kam se to hrabe na produkci BBC. Spousta tvrzení a hypotéz vypadá velice nepravděpodobně a diskutabilně. Přesto zajímavé.

Zadní strana 

Žánr: Dokument / Sci-fi

Země původu: USA

Rok vzniku: 2009

Délka: 88 minut

Původní název: Life After People

Režie: Frank Kosa, Colin Campbell, Gabriel Rotello, Laura Verklan, James Grant Goldin

Scénář: Sam Dolan, Douglas Cohen, Louis Tarantino

Produkce: Douglas Cohen, Louis Tarantino, Paul Cabana, Sven Berkemeier, Jeremy Chilvers, Sam Dolan, Vincent Lopez, James Grant Goldin

Hudba: Eric Amdahl

Kamera: Lon Magdich, Ken Stipe, Tom Collins, Eric Fisher, Chris Laine, Chris McCafferty

Střih: Tom Ronca, Motoshi Wakabayashi, Dan Wolfmeyer, Dion A. Labriola

Společnost: Flight 33 Productions / History Channel

Účinkují: Gordon Masterton, James Lurie (vypravěč)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný 16:9 (podle imdb.com 1,78:1)

Bonus: