Filmag zábava – Mise Škorpión

Filmag ve své řadě Zábava v pátek 13. května 2011 nabídne další akční béčko Mise Škorpión v digipacku za 99,- Kč. Napínavé sci-fi s hvězdami akčních filmů. Speciální jednotka CIA letí do vesmíru, aby zachránila svět před katastrofou.

Hvězda akčních filmů 90. let Jeff Speakman (Rudé komando, Rána bez milosti) se představuje na vrcholu svých sil v napínavém thrilleru s prvky sci-fi.

Vesmírná stanice Spojených národů Škorpion 1 je z velké části zničená požárem, část posádky zahynula. Vědci na palubě totiž objevili tajemství studené fůze. Tímto objevem lze získat obrovské množství energie, což by mohlo dramaticky změnit život celého lidstva. Bezohledný senátor Treadwell, který vede ostrou kampaň proti práci stanice, je odhodlán ukrást objev za každou cenu. Jeho muž na palubě stanice způsobí sabotáží nehodu a pokusí se ukrást disk s informacemi o studené fůzi. Ovšem jediné, co se mu vlastní hloupostí podaří, je zabít sebe i ostatní na palubě.

Ředitel CIA Wilfrid Parlow vyšle do vesmíru na záchrannou misi raketoplánem Atlantis pilotovaný Shannon Breyovou, který na stanici dopraví zvláštní jednotku v čele se speciálním agentem Jaredem Stonem. Jejich úkolem je zjistit, co se na stanici stalo a získat disk s informacemi o studené fůzi.

Zatímco se raketoplán blíží ke stanici, Parlow a jeho zástupce Gibson se pokoušejí získat důkazy, že Treadwell je v pozadí problémů se stanicí Škorpión 1. Vyšlou tedy dvojici agentů do společnosti March Ocean Industries, se kterou vedl Treadwell tajná jednání. Tam jsou sice napadeni, ale jednomu z nich se podaří uniknout z budovy ven a předat Parlowovi důležité informace. Jedna z nich je důležitá hlavně pro Stonea. Mezi týmem, který s ním letí na stanici, je zrádce ve službách Treadwella.

Situace na vesmírné stanici se ukáže být nebezpečnější, než Stone čekal. Několik lidí zemře, přesto se Stoneovi podaří získat disk. Zrádný Hutton se však zmocní raketoplánu a opustí hroutící se stanici, ze které uniká kyslík. Zatímco Stone hledá na Škorpiónovi způsob jak zachránit sebe i zbytky svého týmu, na Zemi Parlow zabije Treadwella, když ho se svými agenty jde zatknout. Důvod je prostý. Chce se sám zmocnit významného objevu.

Na imdb.com necelých 40 procent, na csfd.cz 13: Neuvěřitelně hloupoučký pokus spojit teroristické akční béčko s podřadným nízkorozpočtovým sci-fi. Strašlivá nuda.

Zadní strana 

Žánr: Akční / Sci-fi / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 1997

Délka: 88 minut

Původní název: Scorpio One

Světová premiéra: 8. října 1993 – Velká Británie

Režie: Worth Keeter

Scénář: Steve Latshaw

Produkce: Ashok Amritraj, Alan B. Bursteen, Andrew Stevens

Hudba: David Wurst, Eric Wurst

Kamera: Doyle Smith

Střih: Jeffrey Schwarz

Společnost: Cabin Fever Entertainment / Royal Oaks Entertainment Inc.

Hrají: Robert Carradine (Carter), Jeff Speakman (Jared Stone), Robin Curtis (Shannon Breyová), Steve Kanaly (komandér Wilson), George Murdock (ředitel CIA Wilfrid Parlow), Judith Chapman (Gibsonová), Brent Huff (Till), Lance LeGault (senátor Treadwell), Michael Monks (Hutton), Richard Whiten (Davis), Joe Garcia (agent Green), Christian Zimmerman (Johnson), Lou Voiler (Rogers), Timothy Dále Agee (Whitley), Albert Garcia (Baker), Jon Van Ness (Banner), Luke Darnell (Roberts), Robert Woods (velitel), Scott Cervine (Cottle), Joel Ross (voják), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 4:3 (1,33:1)

Bonus: