Filmexport Home Video – Svatý grál

Filmexport Home Video v pondělí 16. května 2011 nabídne dokument z líhně History Channel Svatý grál – Nejposvátnější relikvie v digipacku za 99,- Kč. Svatý grál a jeho hledání.

I přes svou proslulost zůstává svatý grál opředen tajemstvím. Co přesně svatý grál byl? Mohl se dochovat dodnes? Proč přitahoval tolik hledačů pokladů? Pro křesťany je to předmět nejposvátnější. Je to pohár, z něhož pil Ježíš Kristus při poslední večeři a do něhož měla být zachycena jeho krev, když umíral na kříži. Samotný příběh se ovšem objevil až ve středověku, kdy posloužil jako záminka křižáckých tažení.

Dokument Joshe Bernsteina sleduje stopy svatého grálu ze Svaté země do středověkých francouzských hradů. Odkrývá i temnou kapitolu z období nacismu, kdy Hitler financoval hledání svatého grálu, aby s jeho pomocí mohl stvořit tajný rytířský řád. Putování po stopách svatého grálu nakonec Joshu Bernsteinovi odhalí jeho pravý význam a moc.

Opět pouhý předražený útržek z něčeho většího. Jak konstatuje komentář na csfd.cz – pátý díl první řady (ze čtyř) dokumentárního cyklu „Digging for the Truth“ stanice History Channel.

Žánr: Dokument / Historický

Země původu: USA

Rok vzniku: 2005

Původní název: The Holy Grail

Délka: 45 minut

Hudba: Michael Richard Plowman

Střih: Robert Zakin

Společnost: A&E Television Networks / JWM Productions / History Channel

Účinkují: Josh Bernstein

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5

Bonus: žádný