Confetti

Confetti je příběh tří mladých párů, které se snaží zuby nehty zvítězit v soutěži časopisu Confetti Magazine o „Nejoriginálnější svatbu roku“. V sázce je dům snů v hodnotě 500 000 liber, fotografie na titulní straně dalšího čísla a v neposlední řadě nejdůležitější den v jejich životech.
  
 

Tři páry – Matta a Samanthu (Martin Freeman a Jessica Stevenson), Josefa a Isabelle (Stephen Mangan a Meredith MacNeill) a Michaela a Joannu (Robert Webb a Olivia Colman) – začínáme sledovat ve vzrušujícím okamžiku, kdy jsou vybráni, aby se stali účastníky závěrečného klání, a zůstáváme s nimi v průběhu rušných příprav až do velkolepého finále. Matt a Samantha jsou romantici ze staré školy, kteří zbožňují hollywoodské muzikály, Josef a Isabelle jsou hyperaktivní tenisová esa, pro něž neexistuje slovo selhání, a pro děti země Michaela s Joanna zas neexistuje slovo oblečení. Profesionální svatební koordinátoři Heron & Hough (Vincent Franklin a Jason Watkins) jsou připraveni proměnit sny jednotlivých párů ve skutečnost, poskytnout jim odborné rady, sehnat kilometry slavnostních koberců a příležitostně i nastavit rameno, na které se může člověk vyplakat. Zuřivě se probírají celková pojetí, kombinují se barevná schémata a nacvičují se taneční čísla. Cylindry, tenisové míčky a fíkové listy jsou připraveny.

Kterému šťastnému páru se podaří cenu získat? Začnou editorka časopisu Confetti Vivien (Felicity Montagu) a vydavatel Antoni (Jimmy Carr) litovat svého výběru finalistů a pokusí se ovlivnit výsledek soutěže? Přežijí všechny nevěsty a jejich ženichové obrovský tlak a podaří se jim úspěšně se vydat na společnou cestu životem? Pokazí znepřátelení členové rodiny Samantě její taneční číslo? Zničí Isabelle zfušovaná kosmetická procedura její triumfální matchball? A nechá se nudistka Joanna spoutat konvencemi a vymění svoji nahotu za svatební šaty? Velký den se blíží…

Film byl promítán na slavnostním zakončení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Herecké obsazení filmu Debbie Isitt CONFETTI tvoří hvězdy britské komediální scény včetně Martina Freemana (Stopařův průvodce po Galaxii, Láska nebeská, The Office), Jessicy Stevenson (Spaced, The Royle Family), Stephena Mangana (Green Wing), Roberta Webba (Peep Show), Felicity Montagu (I’m Alan Partridge), pódiového komika Jimmyho Carra a Alison Steadman (Life is Sweet, Abigail’s Party). Režisérka Debbie Isitt se nechala inspirovat dramatickými okolnostmi, které provázely přípravy na skutečné vdavky její sestry, a na dva roky se ponořila do výzkumu občas riskantního, ale mnohdy velmi zábavného podniku jménem svatba. Vyzbrojena výsledky svého bádání a originální představou reality show v dokumentárním stylu sestavila odvážný a skvělý herecký tým, s nímž poté uspořádala improvizační workshop, během kterého měli herci možnost své postavy rozvinout. Jakmile se do rolí dostali, už z nich po celou dobu natáčení ani na okamžik nevypadli a pod vedením zdatné režisérky natočili bez scénáře unikátně spontánní a často dojemnou komedii o svatbách.

Film CONFETTI byl natočen ve Velké Británii během 6 týdnů a finančně se na něm podílely společnosti BBC Films, Wasted Talent a Screen West Midlands. Film zrežírovala Debbie Isitt (Nasty Neighbours) a vyprodukovali jej Ian Flooks a Ian Benson ze společnosti Wasted Talent (The Weekend, Maléry paní Margaret) společně s koproducenty Nickem Jonesem a May Chu.

Podrobnosti o filmu:

Film CONFETTI vypráví příběh tří mladých párů, které se snaží zuby nehty zvítězit v soutěži časopisu Confetti Magazine o „Nejoriginálnější svatbu roku“. V sázce je dům snů v hodnotě 500 000 liber, fotografie na titulní straně dalšího čísla a v neposlední řadě nejdůležitější den v jejich životech.

Tři páry – Matta a Samanthu (Martin Freeman a Jessica Stevenson), Josefa a Isabelle (Stephen Mangan a Meredith MacNeill) a Michaela a Joannu (Robert Webb a Olivia Colman) – začínáme sledovat ve vzrušujícím okamžiku, kdy jsou vybráni, aby se stali účastníky závěrečného klání, a zůstáváme s nimi v průběhu rušných příprav až do velkolepého finále. Matt a Samantha jsou romantici ze staré školy, kteří zbožňují hollywoodské muzikály, Josef a Isabelle jsou hyperaktivní tenisová esa, pro něž neexistuje slovo selhání, a Michael s Joannou jsou děti země, pro něž neexistuje slovo oblečení.

Profesionální svatební koordinátoři Heron & Hough (Vincent Franklin a Jason Watkins) jsou připraveni proměnit sny jednotlivých párů ve skutečnost, poskytnout jim odborné rady, sehnat kilometry slavnostních koberců a příležitostně i nastavit rameno, na které se může člověk vyplakat. Zuřivě se probírají celková pojetí, kombinují se barevná schémata a nacvičují se taneční čísla. Cylindry, tenisové míčky a fíkové listy jsou připraveny.

Kterému šťastnému páru se podaří cenu získat? Začnou editorka Confetti Vivien (Felicity Montagu) a vydavatel Antoni (Jimmy Carr) litovat svého výběru finalistů a pokusí se ovlivnit výsledek soutěže? Přežijí nevěsty a ženichové obrovský tlak a podaří se jim úspěšně vydat na společnou cestu životem? Pokazí znepřátelení členové rodiny Samantě její taneční číslo? Zničí Isabelle zfušovaná kosmetická procedura její triumfální matchball? Nechá se Joanna spoutat mdlými konvencemi a vymění svůj narozeninový oblek za svatební šaty? Velký den se blíží…

Originální název: „Confetti“
Podtitul: „Svatby jako řemen!“
Žánr: Komedie
Produkce: USA – 2006 TCF, Foxsearchlight
Scénář: Debbie Isitt
Režie: Debbie Isitt
Kamera: Dewald Aukema
Střih: Nicky Ager
Hudba: Paul Englishby
Hrají: Jimmy Carr, Olivia Colman, Vincent Franklin, Jason Watkins, Martin Freeman, Jessica Stevenson, Stephan Mangan, Robert Webb, Alison Steadman, Felicity Montaga, Meredith Macneill.

Film měl premiéru 27. 7. 2006.