MF Dnes – Jak vytvořit lidskou bytost 1 – Stvoření

Na pulty v pátek 6. února 2009 přichází s logem MF Dnes další z televizních dokumentů BBC, za 49,- Kč je ke koupi disk Jak vytvořit lidskou bytost 1 – Stvoření

Fascinující pohled do našeho vnitřního světa. Osmý den stvoření začal!

Genové manipulace umožní člověka nejen léčit, ale i stvořit. Epizoda z dokumentárního cyklu BBC.  

Tajemství DNA, genetické informace života, je nyní odhaleno a možnosti genetického inženýrství mohou proměnit člověka a ovlivnit lidstvo navždy. Nový, fascinující seriál nabízí nahlédnutí do budoucnosti, kde bude možné setkat se na ulici s mladší variantou nás samých, vyměnit každý nemocný orgán za nový a vychovat naše potomky v umělých dělohách. V budoucnosti budeme schopni vytvořit lidskou bytost mimo tělo, udělat svou vlastní kopii, a dokonce pozměnit svůj osud přetvořením ženy v muže. Elemety, které z nás dělají individualitu, mohou být rozloženy až na kombinace genů, které jsme dostali v okamžiku početí. Ale jak moc určují náš život? Budeme schopni číst osud ještě před narozením, předpovědět svou smrt a opravit celý příběh, který je v genech zapsán? V průběhu padesáti let bude každý tělesný orgán kromě mozku nahraditelný. V budoucnu nepůjde pouze o život ve zdraví – hledání věčného života se opět bere vážně. Vědci věří, že budeme schopni prodloužit lidský život na 150 let. Jde o první krok k nesmrtelnosti? 

A ČT, která seriál vysílala, uvádí:

Vydejte se s námi na fantastickou cestu do lidského těla. Do našeho vnitřního světa. Protože v něm se nachází budoucnost každého z nás. Nikdy jsme neměli možnost pohybovat se v tomto mikroskopickém světě a pozorovat jej tak zblízka jako dnes. Ústředním místem každé buňky je DNA, látka, která umožnila vytvořit všechno živé na této planetě. Dnes, poprvé v historii, dokážeme svoji DNA nejen přečíst, ale umíme s ní i manipulovat. Budoucnost je na dosah. Už brzy dokážeme vrátit lidem zničené zdraví. Přimějeme buňky, aby vyráběly nové orgány. Před námi leží nový svět – svět, který budeme umět předvídat. Supermani s nadlidskými schopnostmi. Naděje na dlouhý život. Opravdový elixír mládí. Učíme se tvořit nového člověka. Osmý den stvoření začal. 

Cena DVD 49 Kč je platná jen po předložení slevového kuponu, který získáte zakoupením deníku MF Dnes. DVD je v prodeji jeden týden od jeho vydání. Zákazníci, kteří nemají zájem o noviny, si mohou DVD zakoupit samostatně za plnou cenu 149 Kč pouze na servisních centrech vydavatelství MAFRA, a. s. 

Žánr: Dokumentární

Země původu: Velká Británie 

Rok vzniku: 2001

Původní název: How To Build A Human – Creation

Světová premiéra: 13. ledna 2002 – Velká Británie

Režie: Andrew Cohen 

Produkce: Jill Fullerton-Smith, Mike Moseley 

Střih: Darren Jonusas

Údaje o DVD:

Délka: 50 minut (49:16)

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9  

Bonus: žádný