Filmexport Home Video – Křížové výpravy: Půlměsíc a kříž 2

Filmexport Home Video pokračuje v pondělí 30. května 2011 další částí dokumentu z líhně History Channel Křížové výpravy – Půlměsíc a kříž 2 v digipacku za 99,- Kč. Po stopách křížových výprav.

3.díl

 

Saladin se stal hrdinou Západu mnohem dříve, než jeho slávu začal opěvovat na přelomu 19. a 20. století muslimský svět. Slavná dohoda o příměří, kterou uzavřel s anglickým králem Richardem Lví srdce, se bezpochyby zapsala do dějin jako nejvýznamnější událost křížových výprav. Tento díl dokumentu o křižáckých výpravách odhalí dávno zapomenutý příběh o Saladinovi, Richardovi a třetí křižácké výpravě. Saladin se nečekaně dostal k moci po smrti sultána Núr ad-Dína. Za jeho vlády se slovo „džihád“ stalo synonymem pro boj muslimského světa proti nepřátelským křižákům. Po sjednocení Sýrie a Egypta rozdrtil v roce 1187 křižácká vojska v bitvě u Hattínu a zmocnil se Jeruzaléma.

 

4.díl

 

Po smrti sultána Saladina se křižácké království zúžilo na úzký proužek pevniny s hrstkou přístavů. Čtvrtá křížová výprava nikdy do Svaté země nedorazila, místo toho se vojsko usadilo v Konstantinopoli. Ačkoli následovaly další výpravy, jejichž cílem bylo podpořit skomírající křižácké státy na Blízkém východě, poslední zbytky křižáků byly nakonec vypuzeni v roce 1291 Mamlúky. Dokument nám přiblíží poslední okamžiky Svaté říše očima Mongolů, Mamlúků i obléhaných křižáků.

Žánr: Dokument / Historický

Země původu: USA

Rok vzniku: 2005

Původní název: The Crusades: Crescent & the Cross

Délka: 47 + 47 minut

Režie: Stuart Elliott, Mark Lewis

Produkce: Lucy Van Beek, Steffan Boje, Mark Lewis, Richard Bradley, Orwa Nyrabia

Hudba: Ayshal Omi Caspi (zcela bez záruky)

Kamera: Jeff Baynes, Chris Vile

Střih: Simon Greenwood, Stuart Elliott

Společnost: A&E Television Networks / Dune Films / Lion Television / History Channel

Natáčeno: Izrael / Maroko / Sýrie / Turecko / Velká Británie

Účinkují: Keith David (vypravěč)

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 (podle imdb.com 1,78:1)

Bonus: žádný