Supraphon – Nabídka mluveného slova

O nabídce titulů s mluveným slovem již byla řeč v říjnovém přehledu, nyní je k dispozici ze Supraphonu podrobnější zpráva.

Kopecký, Filipovský a Spejbl s Hurvínkem – i takový je podzim s vydavatelstvím Supraphon!  

Supraphon v říjnu na CD s mluveným slovem připomíná osobité úvahy jedinečné herecké osobnosti Miloše Kopeckého, poprvé v nekrácené podobě vychází legendární nahrávka románu Bylo nás pět s nenapodobitelným Františkem Filipovským. Dětské posluchače může potěšit sedmidiskový komplet nejoblíbenějších pohádek. Na CD také poprvé vyjdou rozhlasové nahrávky se Spejblem a Hurvínkem, které připomenou letošní padesáté výročí od vzniku oblíbeného pořadu Hajaja.

 

 

 

Literární a jiné poklesky Miloše Kopeckého

Tento snímek natočil Miloš Kopecký v lednu 1983 v pražském Divadle hudby za účasti publika. Skvělý a oblíbený herec pojal své vyprávění jako osobní zpověď a hlasité přemýšlení o věcech, které zajímaly diváky. To vše s šarmem a humorným nadhledem sobě vlastním. U mikrofonu mu asistovala tehdejší televizní hlasatelka a jeho přítelkyně Anna Wetlinská. Nahrávka potěší nejen milovníky divadla a pamětníky slavné Kopeckého role doktora Štrosmajera z Dietlova seriálu Nemocnice na kraji města, ale i mladší generaci, která zná tohoto mimořádného herce z jeho četných filmových a televizních rolí. Nahrávka vychází 10. 10. 2011 poprvé na CD.

 

 

 

Slavný humoristický román Karla Poláčka Bylo nás pět v neméně slavné interpretaci Františka Filipovského se nyní dočká kompletního vydání na čtyřech CD

Historická nahrávka z let 1955 a 1966 vychází teprve nyní kompletní na čtyřech CD. Nahradí tak dosud publikovanou zkrácenou zvukovou verzi, která před lety vyšla na jednom CD. Nejznámější, vlídný a úsměvný román Karla Poláčka je vzpomínkou na dětství. Kniha patří k vrcholům české humoristické literatury také díky geniálně odpozorovaným komickým detailům. Interpretace Františka Filipovského je již přes půl století legendou a znovu oslovuje další generace. Herec ve své stylizaci do dítěte zůstává současně dospělým, nekarikuje, ale obě polohy povyšuje v cosi jedinečného. Známá a populární televizní verze románu svou vizualizací nekonkuruje nepřekonatelné kvalitě Filipovského četby. V tomto rozšířeném kompletu, který Supraphon vydá 17. 10. 2011, uslyšíme tedy nezkráceně vše o hoších, kteří spolu mluví, o cirkusu, cestě do Indie, návštěvě u maharádži i svatbě s princeznou.

 

 

 

Hajaja se Spejblem a Hurvínkem

Obdobou televizního Večerníčku je v rozhlasovém vydání o pár let starší Hajaja, pohádka před spaním vysílaná pro děti na stanici Českého rozhlasu Praha. Těší se už pět desetiletí velké oblibě. Hajaja je spojen se jmény dlouhé řady herců a mezi postavičkami, které dětem přiblížil, mají své místo i Spejbl a Hurvínek. Miloš Kirschner, dlouholetý ředitel Divadla S+H a interpret obou dřevěných hrdinů a Helena Štáchová, dnešní ředitelka divadla, jejímiž ústy mluví Mánička a paní Kateřina, natočili v roce 1984 v tehdy ještě Československém rozhlase pro rozhlasového Hajaju řadu scének, které se téhož roku vysílaly a později často reprizovaly. Na CD Hajaja se Spejblem a Hurvínkem se posluchači mohou přesvědčit, že jejich humor ani po téměř třiceti letech nezestárl. Supraphon nahrávku vydává poprvé na CD 24. 10. 2011.

 

 

 

Sedmidisková audiokniha s nejoblíbenějšími pohádkami a s hlasy skvělých herců

Komplet sedmi CD nabízí devětačtyřicet převážně českých klasických pohádek v interpretaci předních osobností naší divadelní scény, z nichž některé už zůstávají v naší paměti jen díky svému hereckému a vypravěčskému umění. Například Dana Medřická v pohádce O slepičce a kohoutkovi, Červená Karkulka s Karlem Högerem, O chytrém uhlíři s Josefem Somrem, ale také například Kráska a Netvor s Josefem Kemrem nebo Princ a Večernice s Radoslavem Brzobohatým. Dramaturgicky je titul sestaven podle věku posluchačů – začíná pohádkami pro nejmenší a pokračuje k pohádkám delším a náročnějším.

 

Slovo producentky

Naďa Dvorská, kmenová producentka redakce mluveného slova vydavatelství Supraphon – k vydání čtyř nových titulů dodává: „ Supraphon letos již vydal šestnáct titulů mluveného slova, mezi nejúspěšnějšími novými nahrávkami jsou například audioknihy Pan Buřtík a pan Špejlička v autorské interpretaci Zdeňka Svěráka, Aprílová škola básníka Jiřího Žáčka ve vtipném podání týmu herců, mimo jiné Martina Písaříka a Vojtěcha Dyka, Tři tatínci a maminka autorské trojice Martin Reiner, Michal Viewegh, Pavel Šrut v pozoruhodném podání Libuše Šafránkové nebo i populární kniha Martiny Formanové, kterou osobitě načetla Taťána Vilhelmová. V Supraphonu pochopitelně nezapomínáme ani na stále oblíbené archivní nahrávky. Právě v říjnu, kdy letošní ediční plán mluveného slova uzavírají čtyři alba z bohatého archivu, kterým Supraphon, stejně jako například Český rozhlas, disponuje. Jsem ráda, že jsme mohli splnit přání řadě posluchačů, píšících nám do vydavatelství, abychom nezapomínali na nahrávky hereckých osobností jako byli Jan Werich, Miloš Kopecký nebo František Filipovský. U těchto jmen se tato přání letos naplnila vrchovatě. V únoru jsme vydali CD Jan Werich – Poklady z archivu a teď v říjnu se dočkají všichni ti, kdo vzpomínají na umění Miloše Kopeckého a Františka Filipovského“ – dodává s úsměvem Dvorská.