Magic Box – Kačeří příběhy 1. DVD 1. série

Vidím to jako dnes. Stál jsem u Pavla M. v jeho trafice a kromě jiného jsme diskutovali o tom, že Disneyovky se těžko kdy objeví mezi trafikovými disky. No a vida, už tu byla kolekce Disney – Kouzelné filmy, pak Rychlá rota a teď společnost MagicBox oznámila od soboty 22. října 2011 i samotné kačery. Za 199,- Kč bude v prodeji první disk první série Kačeří příběhy.

Každý kačer má někdy svůj den! Kačeří milionář, strýček Skrblík, má čich na peníze a srdce na dobrodružství, během kterých procestuje celý svět. Ani on si ale nedokáže poradit se svými synovci Kulíkem, Dulíkem a Bubíkem. Uvidíte, jak se společně s dalšími kamarády z Kačerova vypořádají se zlou mumií, marťany anebo robotem s velkou hlavou!

Na tomto DVD najdete výběr těch nejlepších dobrodružství (původní české názvy hádány podle webu animsvet.cz, anglický název a datum vysílání podle imdb.com):

Vypusťte klony (Mezi námi dvojníky – 44. epizoda 1. série – Send in the Clones – 21. září 1987)

Donald málem králem (Kačer, který měl být králem – 2. epizoda 2. série – Time Is Money: Part 2 / The Duck Who Would Be King – 25. listopadu 1988)

Kam kačeří noha nevkročila (Kam noha kačerova ještě nevstoupila – 8. epizoda 1. série – Where No Duck Has Gone Before – 23. září 1987)

Vazoun (?)

Zasvěceně zde. Vzhledem k tomu, že názvy totálně přehozáných epizod jsou „nové“, dozajista i dabing nebude původní z ČT, ale velmi kritizovaná verze z Novy.

Zadní strana českého vydání

Zadní strana slovenského vydání

Žánr: Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie

Země původu: USA

Rok vzniku: 1987-1990

Délka: 87 minut

Původní název: Ducktales Season 1 : Vol. 1 – Disc 1

Režie: Bob Hathcock, James T. Walker, Alan Zaslove, Terence Harrison, Steve Clark, David Block, Jamie Mitchell, Rick Leon

Scénář: David Weimers, Ken Koonce, Jymn Magon, Bruce Talkington, Mark Zaslove, Michael Keyes, Len Uhley, Carl Barks, Alan Burnett, Anthony Adams, Richard Merwin, Tedd Anasti, Evelyn Gabai, Patsy Cameron, Doug Hutchinson, Jeffrey Scott, Mark Seidenberg, Sharman Divono, Bruce Reid Schaefer

Produkce: Tom Ruzicka, Fred Wolf, Bob Hathcock, Liza-Ann Warren, Ken Koonce, David Weimers, Jymn Magon, Alan Burnett, Maia Mattise, Alan Zaslove

Hudba: Ron Jones

Společnost: Walt Disney Television Animation

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky, slovensky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL 4:3 (podle imdb.com 1,33:1)

Bonus: žádný