DVD HIT – Historie fotbalu 3

 

Nevydat kompletní historii fotbalu právě v těchto dnech by bylo z obchodního hlediska zřejmou chybou. První díl Historie fotbalu vyšel 21. května 2008, druhý díl vyšel 2. června 2008. Pro ty, které první dva díly zaujaly, je nyní možnost dokoupení třetího dílu Historie fotbalu 3, který vyšel dnes, v sobotu 14. června 2008 v edici DVD HIT. Cena 49,- Kč

 

BRAZÍLIE
Tato část představuje dominanci Brazílie jako fotbalové superstar a její začlenění do světových jedniček, ale také násilnickou a rasistickou stránku fotbalu v této zemi. Po prohře v roce 1950 na Světovém poháru s Uruguayí, brazilská veřejnost odsoudila tři hráče, především brankáře Barbosu. Obsahuje jedinou známou pasáž s Arturem Friedenreichem, hráčem, který vsítil více gólů než kterýkoliv jiný hráč v historii. Rozhovory: Ronaldo, Zico, Didi, Pelé, Zizinho, Roberto Rivelino, Socrates, Carlos Alberto Parreira, Mario Zagallo a Tele Santana.

VELMOCI JIŽNÍ AMERIKY

Země Jižní Ameriky vyhrály osmkrát Světový pohár a tato část zaostřuje na to, jak tyto týmy změnily proud fotbalu, a také jak se dominance přesouvala z Uruguaye a Argentiny na Kolumbii v letech 90-tých. Zlaté hřeby v této sekvenci jsou rozhovory s Antoniem Rattinem o souboji Anglie s Argentinou v roce 1966, dále velmi vzácná pasáž o uruguayském týmu v letech 1924 a 1928 na Olympiádě a stejně tak na Světovém poháru v 1930, kdy vyhráli. Rozhovory: Cesar Luis Menotti, Jorge Valdano, Jose Sanfilippo, Alberto Spencer, Juan Schiaffino, Roque Maspoli, Alcides Chiggia, Rene Higuita, Leonel Sanchez, Carlos Caszely, Francisco Maturana, Antonio Carbajal a Hugo Sanchez.

Údaje o DVD:
Zvuk: Dolby Digital 5.1: anglicky, 2.0: česky, maďarsky
Obraz: barevný, PAL, 16:9
Titulky: –
Typ disku: DVD 9
Délka: 105 minut