DVD edice magazín speciál – Windsorský protokol

Film, který pracuje s tématikou nacismu, avšak nejedná se o válečný film nýbrž o thriller, je titul z edice DVD edice magazín speciálWindsorský protokol. Vyšlo ve čtvrtek 12. června 2008. Cena 49,– Kč

Windsorský protokol, přísně tajný nacistický dokument, obsahuje jména těch, kteří mají za pomoci peněz uložených na mnoha bankovních účtech položit základy Čtvrté říše. Píše se rok 1998 a Heinzer (John Colicos), vůdce nových nacistů, již za svého partnera a manipulovatelného pěšáka dokázal získat zkorumpovaného amerického senátora Joplina Hardyho (Alan Thicke). Hlavním cílem je dostat Hardyho do Bílého domu.

Do akce je znovu povolán Sean Dillon (Kyle MacLachlan), kterého britská vláda vyšle do Washingtonu, kde Heinzer a jeho hrdlořezi vraždí všechny, kteří se jim postaví do cesty. Dillon se setká se zaměstnankyní americké vlády Catherine Durginovou (Macha Grenon) – jeho bývalou známou, která je čistě náhodou přítelkyní Hardyho – a pokusí se stát jejím důvěrníkem, aby se dozvěděl podrobnosti o propojení mezi senátorem a nacisty. Akce spěje k brilantnímu vyvrcholení, při kterém je Hardy těsně před svým zvolením prezidentem odhalen Dillonem.

Originální název: Windsor Protocol
Země původu: Velká Británie / Kanada
Rok vzniku: 1996
Žánr: Thriller

Režie: George Mihalka
Hrají: Kyle MacLachlan, Chris Wiggins, Vlasta Vrana, Ken Pogue, Colin Fox, Alan Thicke

Údaje o DVD:
Délka: 97 minut
Obraz: barevný, PAL, 4:3
Zvuk: DD 2.0 česky, DD 2.0 anglicky
Titulky: české
Bonusy: Fotogalerie