Hollywood Classic Entertainment – Muž, který zabil

Další titul s logem Hollywood Classic Entertainment z nabídky společnosti Universal, již dříve vydaný SPI International, bude ve čtvrtek 1. prosince 2011 drama Muž, který zabil za 79,- Kč. Strhující film o vraždě, trestu a vykoupení.

Příběh muže, kterého po 19 letech propustili z vězení za neúmyslnou vraždu teenagera při pokuse o loupež. Téměr dvě desetiletí se díval na tvář své oběti, která byla na výstřižku z novin v jeho cele. Teď se pokouší vrátit zpět do života. Je opět svobodný, změněný k nepoznaní a něco ho stále přitahuje do města, kde spáchal zločin. Co hledá? Odpuštěni? Vykoupení?

Jiná verze se mírně neshoduje:

Manuel Jordan vychází z vězení, kde strávil 22 let pro ozbrojenou loupež. Součástí jeho osamělé existence se stal výstřižek z novin s fotografií šestnáctiletého prodavače Abnera Easleyho, kterého tehdy zastřelil. Easleyho tvář se Manualovi vrací v mučivých vzpomínkách i ve chvíli, kdy se vrací na rodnou periferii, kde kdysi došlo ke zločinu, jenž navždy změnil jeho život. Potkává zde černošského kněze Milese Evanse, který mu nabídne práci i přístřeší v komunitě ztroskotanců, o které pečuje. Manuel se tu setkává s mladičkou Sofií Mellingerovou, která je na nejlepší cestě zmarnit svůj život, i když jiným způsobem, než kdysi on. Seznamuje se i se sestrou muže, kterého kdysi zavraždil – osamělou Adele Easleyovou, do níž se zamiluje. Dlouho však nemá odvahu jí říct, že to on kdysi zmarnil život jejího bratra. Když však zjistí, že Adelin syn (jehož matka pojmenovala po milovaném mladším sourozenci) se dostal na šikmou plochu, pochopí svou šanci: přece jen možná dokáže odčinit svůj děsivý čin.

Na imdb.com 64 procent, na csfd.cz 58: Nepříliš objevný, depresivně pomalý, sentimentálně mravokárný snímek, který neublíží, ale z paměti rychle vyšumí.

Zadní strana

Žánr: Krimi / Drama

Země původu: USA / Francie

Rok vzniku: 2003

Délka: 95 minut

Původní název: Levity

Světová premiéra: 16. ledna 2003 – USA (Sundance Film Festival)

Kinopremiéra v ČR: 8. ledna 2004

Režie: Ed Solomon

Scénář: Ed Solomon

Produkce: James C. E. Burke, Morgan Freeman, Richard N. Gladstein, Irene Litinsky, Doug Mankoff, Lori McCreary, Adam Merims, Fred Schepisi, Ed Solomon, Andrew Spaulding

Hudba: Mark Everett

Kamera: Roger Deakins

Střih: Pietro Scalia

Kostýmy: Marie-Sylvie Deveau

Společnost: Studio Canal / Sony Pictures Classics / FilmColony / Echo Lake Productions / entitled entertainment / Revelations Entertainment / Columbia Pictures Corporation TriStar Home Entertainment Inc.

Natáčeno: Montréal, Québec, Kanada

Hrají: Billy Bob Thornton (Manuel Jordan), Morgan Freeman (Miles Evans), Holly Hunter (Adele Easleyová), Kirsten Dunst (Sofia Mellingerová), Manuel Aranguiz (Senor Aguilar), Geoffrey Wigdor (Abner Easley), Luke Robertson (mladý Abner Easley), Dorian Harewood (Mackie Whittaker), Catherine Colvey (Claire Mellingerová), Billoah Greene (Don), Sadiki Burke (Sadiki), Abede Burke (Abede), Diego Abella (Raul), Brent Rogers (Ty), Cordell Clyde (Cleve), Fabio Lopez (Samuel), Chris D’Arienzo (ukecaný kluk), Gillian Ferrabee (žena na vyšetřovně), Vlasta Vrana (muž a vyšetřovně), Sheena Larkin (žena na vyšetřovně), Greg Shamie (zaměstnanec klubu), Didier Lucien (taxikář), Tim Post (agnet Collier), Danny Blanc Hall (agent Pross), Tyler Hynes (Ripple), Ajay Fry (mladý Manuel), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 2.0 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: žádný