Filmag zábava 6 – Let černého anděla

Filmag přidá v pátek 13. června 2008 další zářez v edici Zábava, bude to Let Černého anděla za 39,– Kč. Americký televizní thriller o duševně narušeném pilotovi, který jako samozvaný anděl pomsty vynese rozsudek smrti nad hříšným americkým městem.

Lidem ve fyzicky či psychicky náročných profesích, kteří mají v rukou moc nad životy jiných, se občas stává, že svou odpovědnost nezvládnou a začnou propadat mesiášskému komplexu. Takové případy byly zaznamenány například u vojenských stíhačů. V případě hluboce psychicky narušeného pilota, kapitána Eddieho Gordona, však situace dojde do smrtelně nebezpečného stádia. Jako příslušník amerického válečného letectva a pilot stíhačky F-16 se začíná ztotožňovat se svým identifikačním volacím znakem „Černý anděl“ a fantazírovat o tom, že je Bohem vyvoleným andělem pomsty.
obrazek

Nakonec, přesvědčen o tom, že je předurčen, aby ztrestal hříšníky, rozhodne se jednat a když nastoupí k další z rutinních výcvikových misí, nikdo netuší, že se mu podařilo ukrást jadernou bombu, kterou vyzbrojil svůj letoun. Drama začne v okamžiku, kdy spolu s ostatními piloty a zkušeným instruktorem plukovníkem Mattem Ryanem vzlétne k simulovanému boji a ve vzduchu promění předstíraný útok ve skutečný. Eddie sestřelí letoun řízený méně zkušeným pilotem, zasáhne Ryana a pak zamíří k Las Vegas, aby naplnil svůj záměr a jadernou zbraní, jejíž bezpečnostní systémy proti odpálení se mu podařilo obejít, zničil nejhříšnější americké město.

Jediný, kdo by ho mohl zastavit dřív, než svůj šílený záměr naplní, je Ryan, který je odhodlán zastavit apokalyptickou misi pomateného pilota dřív, než dojde k nepředstavitelné tragédii.

Žánr: Thriller
Země původu: USA
Rok vzniku: 1991
Délka: 115 min.
Původní název: Flight of Black Angel
Světová premiéra: 23. února 1991
Režie: Jonathan Mostow
Scénář: Henry Dominic (tj. John D. Brancato + Michael Ferris), Jonathan Mostow
Produkce: John D. Brancato, Danielle Doty, Michael Ferris, Michael C. Green, Oliver G. Hess, Kevin M. Kallberg, Earnest Sheldon Jr., Cristen Carr Strubbe
Hudba: Richard Marvin
Kamera: Lee Redmond
Společnost: Hess/Kallberg Productions, Trimark Pictures
Hrají: Peter Strauss (plukovník Matt Ryan), William O’Leary (kapitán Eddie Gordon), James O’Sullivan (plukovník Bill Douglas), K Callan (paní Gordonová), Michele Pawk (Valerie Dwyerová), Michael Keys Hall (Richard Dwyer), Ben Rawnsley (pan Gordon), Marcus Chong (Dragonfly), Jerry Bossard (Bulldog), Patricia Sill (kaptitán Melissa C. Gaiterová), Kim Robillard (seržant Carter), James Henriksen (Harvey Glatman), Ed Williams (dispečer), Michael Gregory (Falcon One), Rodney Eastman (Bobby Gordon), Clinton Archambault (Cougar), Lee Ryan (detektiv), John Prosky (revizor), Martha Hackett (ošetřovatelka), Scott Menville (mladík v obchodě), a další

Údaje o DVD neznámé

Eshop Řitka video s.r.o. tento titul neobsahuje