Filmag zábava 7 – Akční komando

Filmag rozhojní řady edice Zábava dalším titulem, tentokrát s akčním hrdinou Michaelem Dudikoffem. V pátek 20. června 2008 by mělo být k dostání Akční komando za 39,– Kč. Opět jeden z filmů, pro které je údajně i označení Béčko příliš…

Mezinárodní terorismus je snad nejodpornější forma organizovaného zločinu. Pachatelům bývá zcela lhostejné, kolik nevinných lidí při jejich akcích zahyne, a navíc nelze předvídat, kdy a kde udeří.

Letadlo s viceprezidentem Spojených států na palubě je uneseno teroristy. Ti požadují propuštění svého odborníka na chemické zbraně. Hrozí zamořením oblasti Los Angeles nově vyvinutou chemickou zbraní, kyselinovým tekutým gelem Bromex 365, kterého se zmocnili ve výzkumných laboratořích. K záchraně unesených vyšlou USA zvláštní jednotku. Ze speciálně upraveného nadzvukového SR 71 se podaří přestoupit na palubu Jumba jen třem jejím členům. Je mezi nimi doktor chemie, odborník na chemické bojové látky Rick Harden, jehož žena je také na palubě uneseného letadla. Během nelítostného boje se letadlo stále neúprosně přibližuje k Los Angeles. Pokud se akce nezdaří, teroristé zničí veškerý život nejen ve městě, ale i v okruhu dalších tří set kilometrů.

A oficiální text:
Michael Dudikoff zachraňuje viceprezidenta Spojených států z rukou teroristů. Ozbrojená skupina mezinárodních zločinců přepadne chemickou laboratoř a zmocní se velice nebezpečné látky. Poté teroristé unesou letadlo, na jehož palubě je viceprezident Spojených států, a diktují vládě podmínky: pokud nebude propuštěn z vězení jejich kumpán, svrhnou ukradený jed na Los Angeles a zničí veškerý život nejen ve městě, ale i v okruhu dalších tří set kilometrů. FBI proti nim vysílá speciální jednotku, do níž se dobrovolně přihlásil Rick Harding. Mnoha zásahy zocelený mladý muž má velmi osobní důvod, aby si to s teroristy rozdal – mezi pasažéry uneseného letadla je jeho žena…

Žánr: Akční / Drama
Země původu: USA
Rok vzniku: 1997
Délka: 90 minut
Původní název: Strategic Command / Executive Command
Režie: Rick Jacobson
Scénář: Sean McGinly, Tripp Reed
Produkce: Ashok Amritraj, Alan B. Bursteen, William B. Steakley, Andrew Stevens
Hudba: David Wurst, Eric Wurst
Kamera: Gary Graver
Společnost: Cabin Fever Entertainment / Royal Oaks Entertainment Inc.

Hrají: Michael Dudikoff (Rick Harding), Paul Winfield (Rowan), Richard Norton (Carlos Gruber), Amanda Wyss (Michele Harding), Jsu Garcia (kapitán Rattner), Robin Lange (Lisa), Gina Mari (Mira), Stephen Quadros (Vlos), Tim Abell (Dino), Michael Cavanaugh (viceprezident Charles Baker), Warren Burton (Colpart), Jim McMullan (prezident), Matthew Walker (Brier), Marcus Aurelius (Ernie Wells), Larry Poindexter (Jack Haynes), Alexandra Bok Yun Chon (Amie), Bryan Cranston (Phil Hertzberg), Bill Langlois Monroe (Martin)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 4:3

Bonus: žádný

Eshop Řitka video s.r.o.