Aha! – Feet of Flames

Občas se tu ozývají hlasy, volající po něčem kvalitnějším, než je průměr vydávaných titulů. Nicméně připusťme si, že jde především o prodejní čísla a tak jde leckdy kvalita stranou. Proto jsem velmi zvědav, s jakým ohlasem se setká titul, který ohlásil deník Aha! na svých stránkách na pátek 20. června 2008. Už to, že není schopen ani uvést správný název, který je Feet of Flames, o lecčems svědčí. Nicméně za 41,- Kč lze pořídit záznam strhujícího tanečně divadelního vystoupení jednoho z nejznámějších propagátorů irského tance. 

Jméno Michaela Flatelyho se u nás bohužel proslavilo především díky aféře s připravovaným a nakonec odvolaným premiérovým vystoupením v Praze. Nicméně celosvětově se tento keltský tygr proslavil vystoupením Lord of the Dance, které jsme mohli shlédnout i u nás. 

Pokud si myslíte, že vám tanec nic neříká, zkuste to a podle mého neprohloupíte. Tahle show, sršící energií, by vaše nohy neměla nechat v klidu. Zjistíte, že není tanec jako tanec, a že některé končetiny mohou být rychlejší než oči. Sice jde „jen“ o původní Lord of the Dance v novém kabátě, ale jak říká jeden z komentářů na webu – nad výkony strojových tanečníků zůstává rozum stát. 

25. červenec 1998 – Soumrak zahalil slavnou cestu králů v londýnském Hyde Parku a noc vešla do dějin. 

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Dvacet pět tisíc diváků se sešlo, aby shlédlo fascinující taneční představení Feet of Flames. Více než sto umělců se tancem vepsalo do historie pod vedením nejlepšího z nich – Michaela Flatleyho. 

Nová hudba, taneční čísla, kostýmy a dekorace …Feet of Flames díky Michaelu Flatleyovi překonává hranice a zavede vás na jedinečnou cestu světlem i tmou, dobrem i zlem, vášní i zoufalstvím, do úžasného finále, které vás zanechá bez dechu. 

V této show se Michael Flatley uplatnil nejen jako tanečník, ale také jako flétnista. Sólovou skladbu Whistling Wind věnoval své matce. Ve druhém hudebním čísle vystupuje s Flatleym i celá kapela. 

Zadní strana

Žánr: Taneční / Hudební / Dokument

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 1998

Délka: 114 minut

Původní název: Feet of Flames

Režie: Michael Flatley, David Mallet

Produkce: Dione Orrom

Hudba: Ronan Hardiman

Účinkují: Michael Flatley (pán tance), Bernadette Flynn (Saoirse), Leigh Anne McKenna (Cleopatra), Daire Nolan (Don Dorcha, pán temnot), Gillian Norris (Morrighan, svůdnice), Helen Egan (skřítek), Anne Buckley (Erin, bohyně Irska), Kelly Hendry, Máiréad Nesbitt (housle), Cora Smyth (housle), Ronan Hardiman, David Mallet 

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 1. část

Výběr kapitol 2. část

Výběr kapitol 3. část

Výběr kapitol 4. část

Výběr kapitol 5. část

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL  DVD5 16:9 (1,85:1 anamorf)

Bonus: žádný

u původního vydání, dostupného i s CD: Michael Flatley – biografie (text dostupný v anglickém, švédském, holandském, německém, španělském, francouzském a italském jazyce)