Hollywood Classic Entertainment – Winx Club – série 1, díly 1-5

Ve středu 4. ledna 2012 se na pulty po velmi dlouhé době vrací první díly kresleného seriálu, které v minulosti vyšly jako příloha časopisu. Hollywood Classic Entertainemnt pro SPI International vydal později jen návazné díly, nyní je tedy opět za 69,- Kč v pošetce ke koupi DVD Winx Club – 1. DVD / série 1, díly 1-5.

V magickém vesmíru Magix bojují čarodějové a bojovníci ve jménu dobra a zla. Skupina pěti teenagerek byla vyvolena, aby Magix bránila svými magickými schopnostmi před temnotou a hrůzovládou. Jsou ďábelsky chytré, mají vymazlený styl a jsou to víly kouzelnice. Jsou Winx Club!

DVD obsahuje 5 příběhů (tentokrát jsou na obalu i obsahy jednotlivých dílů):

1. Nenadálá událost (Una fata a Gardenia / A fairy from Gardenia / An Unexpected Event / It Feels Like Magic) – 28. ledna 2004 – 22:20

Bloom, obyčejná dospívající šestnáctiletá dívka zjistí, že má magickou moc, když se připlete k souboji mezi Stellou a zlobrem Knutem. Následně se snaží přesvědčit rodiče, aby ji nechali jít na univerzitu Alfea.

 

2. Víc než střední škola (Benvenuti a Magix! / Welcome to Magix! / More Than High School) – 30. ledna 2004 – 23:01

Bloom nastupuje na univerzitu Alfea a seznamuje se s novými spolubydlícími Stellou, Florou, Musou a Tecnou. Parta hodných čarodějek si říká Winx.

 

3. Akademie Alfea pro víly (L’anello di Stella / The ring of Stella / Alfea College for Fairies / Save the First Dance) – 2. února 2004 – 23:41

Alfea pořádá velkou party na počest nových studentů. Sváteční den, na který se všichni těšili, je narušen náhlým útokem zlých čarodějek Trix.

 

4. Černý močál (La palude di Melmamora / The swamp of Melmamora / The Black-Mud Swamp / The Voice od Nature) – 4. února 2004 – 22:20

Dívky se vydají na školní exkurzi do černého močálu, aby rozvíjely svoji schopnost poradit si v přírodě bez použití kouzelné síly.

 

5. Schůzka s pohromou (Appuntamento al buio / Blind date / Date with Disaster) – 6. února 2004 – 23:43

Stella obdrží pozvání od prince Sky, po návratu se však chová podivně. Setkání bylo ve skutečnosti plánovanou pastí, aby mohly být hodné čarodějky uneseny.

Zadní strana 

Žánr: Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 2004

Délka: 116 minut

Původní název: Winx club

Režie: Iginio Straffi

Scénář: Barton Bishop, Martina Broner, Alan Kingsberg, Liz Russomanno

Produkce: Norman J. Grossfeld, Alfred Kahn, Tom Kenney, Alan Kingsberg, Kara Krupnick, Jason Lam

Hudba: Christopher J. Guido, Jordan Podos

Společnost: Rainbow S.r.l

České znění (zdroj animsvet.cz): Klára Jandová, Zuzana Slavíková, Jolana Smyčková, Pavel Šrom, Jana Mařasová, René Slováčková, Terézie Taberyová, Lucie Vondráčková

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky, slovensky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3

Bonus: Upoutávka (Winx Club: Výprava do Ztraceného království – 1:35 – česky)